لیگ جهانی کاراته وان استانبول؛ علیپور فینالیست شد

روز دوم رقابت‌های لیگ جهانی کاراته وان، با صعود رزیتا علیپور به دیدار نهایی آغاز شد....

به گزارش مدال و به نقل از تسنیم، دومین روز از  اولین مرحله لیگ جهانی کاراته وان در سال ۲۰۲۱، امروز(شنبه- ۲۳ اسفندماه) در استانبول ترکیه پیگیری شد و رزیتا علیپور نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم کاراته بانوان با شکست تمامی رقبای خود به دیدار نهایی راه یافت.

رزیتا علیپور برای حضور در دیدار نهایی وزن ۶۱- کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه ۶ بر صفر از سد جایسا ریستک از اسلوونی گذشت. او در مرحله سوم پس از تساوی صفر-صفر مقابل آنیتا سروجینا از اوکراین، در هانتی(رای داوران) پیروز میدان لقب گرفت.

نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم کاراته بانوان ایران در مرحله چهارم نیز با نتیجه ۷ بر یک از سد بتینا الشتادسیتر از نروژ گذشت و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. او در این مرحله نیز مقابل مروه کوبان، قهرمان اروپا از ترکیه به تساوی یک-یک  رسید، اما با توجه به کسب امتیاز نخست به برتری رسید و فینالیست شد.

علیپور برای کسب نشان طلا، فردا(یکشنبه- ۲۴ اسفندماه) به مصاف جوانا پرکوویچ، قهرمان جهان در سال ۲۰۱۸ از صربستان خواهد رفت.

در همین وزن، شیما آل‌سعدی دیگر نماینده کشورمان ابتدا در دور اول با نتیجه ۲ بر یک از سد فاطیما ناز ینن از ترکیه گذشت. او در مرحله دوم نیز با نتیجه ۴ بر یک سیلویا هرست از سوئیس را شکست داد.

آل‌سعدی در دور سوم نیز یک بر صفر مقابل ماریا گلوبوا از روسیه پیروز شد و در دور چهارم نیز ۵ بر صفر سارا هرنکوا از اسلواکی را مغلوب کرد تا دومین نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی باشد.

او در این مرحله به مصاف جوانا پرکوویچ، قهرمان جهان از صربستان رفت و با شکست ۶ بر سه مقابل حریف صاحب‌نام خود از حضور در دیدار نهایی بازماند.

آل‌سعدی نیز روز یکشنبه برای کسب نشان برنز تلاش خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

مرحله برگشت سوپر لیگ کاراته در تهران برگزار می‌شود

حذف عسگری، میرزایی و خاکسار از کاراته وان استانبول

 

 

تگ ها


کاراته