لیگ جهانی کاراته وان دبی/ فداکار فینالیست شد

علی فداکار به دیدار فینال وزن منهای 84 کیلوکرم لیگ جهانی امارات رسید و 3 کاراته کا هم به دیدار رده بندی راه یافتند...

در پایان دومین روز لیگ جهانی کاراته وان امارات، علی فداکار در وزن منهای 84 کیلوگرم با برتری مقابل تمامی حریفانش به دیدار فینال این وزن رسید تا مجموع فینالیست های ایران به عدد 3 برسد.

به گزارش مدال، کاتای تیمی بانوان با ترکیب مهسا افسانه، پریسا رحمانی و مائده نصیری پی نیز صبح امروز موفق شدند با کسب بیشترین امتیاز به فینال راه یابند.
روز گذشته نیز بهمن عسگری موفق شده بود فینالیست شود.
همچنین رزیتا علیپور در وزن منهای 61 کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب در وزن منهای 84 و سجاد گنج زاده در وزن به اضافه 84 کیلوگرم نیز به دیدار رده بندی لیگ جهانی امارات راه یافتند.

نتایج کسب شده در دومین روز رقابتها بدین ترتیب است:

در وزن ۸۴ - کیلوگرم:
علی فداکار در مبارزه اول خود ۳ بر 2 سالی دیوپ از فرانسه را برد. سپس با نتیجه ۲ بر صفر از سد میشل دورهام از استرالیا گذشت. در ادامه موفق شد ۴ بر صفر جورج پرز از دومینیکن را با شکست بدرقه کند.
فداکاردر چهارمین مبارزه ۵ بر یک ماکوتو کوییکی از ژاپن را برد و در نیمه نهایی 3 بر 2 از سد فاروک عبدسلام از فرانسه گذشت تا راهی دیدار فینال شود او فردا و در مبارزه برای کسب مدال طلا به دیدار اوگور آکتاش ترکیه ای خواهد رفت.

ذبیح اله پورشیب در دیدار نخست خود برابر وی وو چون از چین تایپه پس از تساوی یک بر یک با قانون سنشو برنده شد. پورشیب در سومین مبارزه ۲ بر صفر نونو موریرا از فرانسه را شکست داد.
او مقابل ریاتارو آراگای ژاپنی یک بر صفر پیروز شد اما در نیمه نهایی 2 بر صفر مقابل اوگور آکتاش ترکیه ای دارنده برنز قهرمانی جهان اسپانیا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت.
پورشیب فردا برای کسب مدال برنز به مصاف تارگوت حسنوف از آذربایجان می رود.

باربد صداقت ابتدا ۳ بر یک ویکتور رستوسکی از مقدونیه را برد و سپس مقابل محمد الکتبی از مصر به تساوی 2 بر ۲ رسید تا حریف مصری با استفاده از قانون سنشو برنده تاتامی باشد.

مهدی خدابخشی در اولین مبارزه 3 بر یک نتیجه را به عمر العزمی از عربستان واگذار کرد.

احسان حیدری دیگر نماینده این وزن بود که در اولین مبارزه مقابل الکساندر آلیف از روسیه 2 بر یک به برتری رسید و در ادامه 5 بر 2 مقابل فاروک عبدسلام از فرانسه شکست خورد.

کیوان بابان در اولین دیدار 2 بر یک مقابل جورجیوس زانوس از یونان شکست خورد.

مهدی قراری زاده ۲ بر صفر از سد فردی والرا از ونزوئلا گذشت و در بازی دوم یک بر صفر نتیجه را به ریاتارو آراگا از ژاپن دارنده یک طلا و ۲ نقره رقابتهای جهانی و۲ طلا قهرمانی آسیا واگذار کرد.

در وزن 84+ کیلوگرم:
سجاد گنج زاده ۶ بر صفر تراوت کاکتونگ از تایلند را با شکست بدرقه کرد. سپس ۲ بر یک بر برایان ایر از آمریکا پیروز شد. در سومین مبارزه 8 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.
گنج زاده در این گروه ۴ بر 2 دانیل لاردی کاراته کا هلندی را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. او فردا با الکساندر شنتسین از روسیه برای کسب مدال برنز مبارزه می کند.

صالح اباذری ۴ بر صفر دنیلسون جاکوئت از فرانسه را برد. در دومین بازی ۴ بر صفر احمد الاسفر از مصر را شکست داد. در بازی سوم مقابل جاناتان هورنه آلمانی نفر اول رنکینگ جهان و دارنده عنوان قهرمانی جهان در سال 2018 قرار گرفت و 3 بر یک نتیجه را واگذار کرد.

مهدی عاشوری در اولین دیدار ۹ بر 6 آسیمان قربانلی از آذربایجان را مغلوب کرد. او در بازی دوم خود 3 بر یک مقابل آنجلو وسیچ از کرواسی شکست خورد.

هادی عرب ۲ بر یک الویس کلوز از فرانسه را مغلوب کرد. سپس 7 بر 5 مقابل هیدیوشی کاگاوا از ژاپن نتیجه را واگذار کرد.
در جدول شانس مجدد ابتدا ۳ بر صفر مورگان موس از آفریقای جنوبی را برد و در ادامه 3 بر صفر مغلوب دارنل لاردی از هلند شد.

مجید نیکوهمت ۴ بر یک برایان وان واسبرگ از بلژیک را برد. سپس ۷ بر 5 واسیلی آنتوخی از روسیه را شکست داد و در ادامه مقابل 9 بر 2 مقابل مهدی فیلالی از فرانسه شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه ۵ بر صفر اسماعیل بلمخانته از نروژ را مغلوب کرد و در بازی دوم 9 بر یک نتیجه را به هوچینه دایخی از الجزایر واگذار کرد.

در بخش بانوان/
در وزن ۶۱ - کیلوگرم: رزیتا علیپور ۵ بر 2 داریو پتا از ایتالیا را برد. سپس ۳ بر 2 مقابل آنیکا سروگینا از اوکراین پیروز شد. در سومین دیدار پس از تساوی یک بر یک مقابل آیامی موریگوچی از ژاپن در وقت قانونی مبارزه، با قانون سنشو برنده تاتامی شد.
او در مبارزه چهارم ۲ بر صفر بر تاشا ریتسیچ از اسلوونی غلبه کرد وبه نیمه نهایی رفت.
علیپور در این مرحله 4 بر یک نتیجه را به جیانا لطفی از مصر دارنده 2 طلا و یک برنز جهان واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.
او فردا برای کسب مدال برنز به دیدار مروه کوبان از ترکیه خواهد رفت.

در همین وزن شیماآل سعدی ۳ بر یک آنجلا زاگومی از دانمارک را در اولین مبارزه شکست داد. او در دومین مبارزه خود با نتیجه ۷ بر یک استفانی دلیما از برزیل را مغلوب کرد. سپس یین ژیااویان چین دارنده عنوان نایب قهرمانی جهان پس از تساوی3 بر ۳ در وقت قانونی بازی با قانون سنشو به برتری رسید. در ادامه مقابل هایا جوما از کانادا ۴ بر صفر شکست خورد و از ادامه مسابقات بازماند.


در وزن 68+کیلوگرم:
حمیده عباسعلی ۳ بر صفر ماتیا مدیچ از بوسنی و هرزگوین را برد. سپس ۳ بر 2 از سد لوته اوباک از نروژ گذشت. در بازی سوم 3 بر یک الینی چاتزیالدو از یونان دارنده یک طلا و یک نقره جهان را از پیش رو برداشت.
او در چهارمین مبارزه اش 4 بر یک مقابل عایشا محمد از مصر شکست خورد.