لیگ دسته اول فوتبال؛ تداوم صدرنشینی مس رفسنجان

هفته بیست‌وسوم لیگ دسته یک با پیروزی پرگل صدرنشین و شکست سنگین فجرسپاسی همراه بود....

به گزارش مدال،‌ هفته بیست‌وسوم لیگ دسته اول فوتبال ایران با برگزاری 9 دیدار به صورت همزمان از ساعت 14 امروز پیگیری شد که پیروزی خارج از خانه تیم‌ اول و رسیدن خوشه طلایی ساوه به رده دوم جدول از مهمترین نتایج به حساب می‌آید.


نیروی زمینی تهران 0-1 استقلال خوزستان

پس از اتفاقات هفته قبل در ورزشگاه تختی اهواز، سهراب بختیاری‌زاده از سمتش در استقلال خوزستان استعفا کرد و پس از آن، امیر خلیفه اصل مهاجم سابق استقلال اهواز که در تیم استقلال خوزستان دستیار باقری‌نیا و سپس بختیاری‌زاده بود به عنوان سرمربی انتخاب شد. تیم استقلال خوزستان امروز و از ساعت 14 در تهران به مصاف تیم نیروی زمینی رفت و در نهایت موفق شد با تک گل امید لطیفی در نیمه اول برابر حریف خود به پیروزی برسد. استقلال خوزستان با این پیروزی 26 امتیازی شد و در جایگاه سیزدهم جدول قرار گرفت، با این برد به نوعی استرس منطقه سقوط از شاگردان خلیفه‌اصل دور شد. همچنین نیروی زمینی با باخت در این دیدار 23 امتیازی در رده چهاردهم جدول باقی ماند.


شهرداری تبریز 0 – مس رفسنجان 3

این دیدار که تقابل صدرنشین جدول رده بندی مسابقات با ۴٣ امتیاز و قعرنشین جدول با ١٢ امتیاز بود، مطابق انتظارات با برتری کامل تیم میهمان دنبال شد و شاگردان محمد ربیعی با سه گل در این دیدار به برتری رسیدند. مس رفسنجان با این پیروزی پرگل توانست جایگاه خود را در صدر جدول لیگ دسته اول تثبیت کند و شهرداری تبریز هم یک گام به سقوط نزدیک شد.


آرمان گهر 4- فجرسپاسی 0

یکی از عجیب ترین نتایج بازی های امروز در سیرجان رقم خورد؛ جایی که آرمان گهر با وجود قرار داشتن در نیمه دوم جدول رده بندی، توانست با 4 گل فجرسپاسی را بدرقه کند. شیرازی ها که می توانستند با یک پیروزی خارج از خانه خودشان را در کورس حفظ کنند، شکست سنگینی را تجربه کردند.


قشقایی 0 – نود ارومیه 0

نود ارومیه که هفته گذشته هم در خانه متوقف شده بود و نمی خواست از کورس صدر جدول جا بماند، این هفته در شیراز به مصاف قشقایی رفت. نودی ها این بار هم نتیجه هفته گذشته خود را تکرار کردند و در گلزنی ناکام بودند تا فعلا در رده چهارم قرار بگیرند.


ملوان 0 – مس کرمان 0

یکی دیگر از بازی های بدون گل این هفته بین 2 تیم سابق لیگ برتری و پرطرفدار برگزار شد. ملوانی که روزهای خوبی را سپری نمی کنند و در رده های انتهایی جدول لیگ یک به سر می‌برند، این بار هم مقابل مس کرمان کاری از پیش نبردند و با یک امتیاز زمین را ترک کردند.


داماش گیلان 2 – گل ریحان البرز 1

در روزی که گل ریحان می توانست از فرصت سوزی نود ارومیه استفاده کند و خودش را با یک پیروزی خارج از خانه در رده دوم جدول تثبیت کند، شکست غیرمنتظره ای را برابر داماش گیلان تجربه کرد. گل ریحان که چند هفته ای است دوران افت را سپری می کند، رتبه دوم جدول را به خوشه طلایی ساوه واگذار کرد.


سرخپوشان پاکدشت 2 – بادران 1

بادران هم در روزی که خیلی از تیم های نیمه بالایی جدول امتیاز از دست دادند، در زمین سرخپوشان پاکدشت شکست خورد تا از قافله صدر جدولی ها عقب بیفتد. سرخپوشان هم خودش را با برد 2 بر یک امروز به نیمه بالایی جدول نزدیک کرد؛ اگرچه فعلا در رده دهم قرار دارد.


رایکا بابل 0 – خوشه طلایی ساوه 1

خوشه طلایی خیلی خوب از غفلت برخی از مدعیان همچون نود ارومیه، آلومینیوم اراک و گل ریحان استفاده کرد و توانست در بابل 3 امتیاز را با یک برد حداقلی کسب کند و به رده دوم جدول برسد. رایکا که همچنان روزهای خوبی را سپری نمی کند، با یک باخت خانگی دیگر به سقوط نزدیک تر شد.


آلومینیوم اراک 0 – سپیدرود رشت 0

سومین بازی بدون گل هفته هم میان 2 تیم آلومینیوم اراک و سپیدرود رشت برگزار شد. با اینکه اراکی ها می توانستند در خانه به صدر نزدیک تر شوند، اما مثل چند تیم دیگر امتیاز از دست دادند و برابر تیم ریشه دار گیلانی به یک امتیاز قناعت کردند.

بیشتر بخوانید:

شکایت رسمی باشگاه شهرخودرو از کارشکنی اماراتی‌ها به AFC

پول بیرانوند رسید اما خبری از پرداختی به بشار نشد!

 

 

تگ ها


لیگ دسته اول ایران فوتبال ایران لیگ آزادگان فوتبال