لیگ عربستان هشتمین لیگ گران قیمت جهان

لیگ عربستان با بازیکنان بزرگ و گران قیمتی که جذب میکند و با درآمد نجومی که از اسپانسر دریافت میکند هشتمین لیگ گران قیمت جهان است ......

لیگ عربستان با بازیکنان بزرگ و گران قیمتی که جذب می‌کند و با درآمد نجومی که از اسپانسر دریافت می‌کند هشتمین لیگ گران قیمت جهان است.
 و به نقل از یورو اسپورت، تیم‌های عربستانی همواره از مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا هستند. تیم‌های مانند الهلال و الاهلی و حتی الاتحاد بسیار ثروتمند هستند تا جایی که می‌توانند هر بازیکن و مربی را که می‌خواهند جذب کنند.
الهلال تنها برای دو خرید اخیر خود که بازیکنان سرشناسی هم نیستند نزدیک به ۶۰ میلیارد تومان هزینه کرده است و طبیعی است که آنها با چنین خریدهای نجومی شانس بیشتری نسبت به تیم‌های ایرانی برای پیروزی و قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشند.
یورو اسپورت عربی در گزارشی اعلام کرد که لیگ عربستان هشتمین لیگ گران قیمت فوتبال جهان است تا جایی که اسپانسر این لیگ برای ۱۰ سال ۶.۶ میلیارد ریال سعودی (۶.۴۷۱.۳۰۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان)پرداخت می‌کند.
به نوشته یورو اسپورت  لیگ عربستان بعد از لیگ های انگلیس، ایتالیا، آلمان، فرانسه، اسپانیا، ترکیه و برزیل گران‌ترین لیگ جهان است.
برای بسیاری از ایرانی‌ها جای این سوال وجود دارد که چرا باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا موفق نمی‌شوند. به راحتی می‌توان به این سوال پاسخ داد. تیم‌هایی مانند الهلال، الاهلی، الدحیل، الریان، العین و الغرافه بودجه‌ای را که برای یک سال باشگاه‌های سرشناس پرسپولیس و استقلال تعیین شده تنها صرف جذب یک بازیکن خارجی می‌کنند و طبیعی است که با این قدرت و توان مالی و البته نفوذ زیادی که در کنفدراسیون فوتبال آسیا دارند می‌توانند به راحتی از سد تیم‌های ایرانی بگذرند.

تگ ها


اخبار روز AFC Champions League فوتبال