لیگ قهرمانان آسیا ۴۰ تیمی می‌شود

با وجود بحرانی که به طور کلی فوتبال جهان و بخصوص آسیا را احاطه کرده ؛ همه نشانه ها تأیید می کنند که کنفدراسیون فوتبال آسیا برنامه تازه ای برای لیگ قهرمانان در نظر گرفته است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، AFCدر برنامه خود برای افزایش تعداد تیم ها برای نسخه بعدی لیگ قهرمانان ، که برای اولین بار به ۴۰ تیم می رسد مصمم است.


 در تاریخ ۲۷ اکتبر گذشته در جلسه دفتر اجرایی فدراسیون آسیا در ویتنام به سرپرستی شیخ سلمان بن ابراهیم ، رئیس و با حضور سعود المهندی ، نایب رئیس کنفدراسیون فوتبال  آسیا برگزار شد.


تعداد صندلی های اختصاص یافته به هر لیگ شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا دیگر ۴ نخواهد بود  و هر کشور حداکثر ۳ سهمیه ثابت در مرحله گروهی و یک تیم در مرحله پلی آف دارد که البته  فقط قطر چین ، ژاپن و عربستان سعودی از این امتیاز برخوردارند. همچنین اخیراً تعداد سهمیه سایر کشورها در غرب آسیا ، یعنی ایران و امارات (۲ + ۲) ، عراق (۱ + ۲) ، ازبکستان (۱ + ۱) ، اردن ، هند ، تاجیکستان ، ترکمنستان (یک سهمیه) ، لبنان و سوریه (فقط یک تیم در مرحله مقدماتی)  نیز مشخص شده است.


افزایش سهمیه آسیایی باشگاه های قطر پس از آن اتفاق افتاد که فوتبال این کشور در آخرین ارزیابی غرب آسیا با امتیاز (۹۷.۶۴۴ امتیاز) در رده اول قرار گرفت و پس از چین در قاره (۱۰۰ هزار امتیاز) در رده دوم ایستاد. قطر در آخرین ارزیابی پس از امارات و عربستان سعودی سوم غرب آسیا بود و در رتبه ششم قاره در رده سوم در غرب آسیا قرار داشت.


تعداد تیم های شرکت کننده در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ برای نخستین بار به حدنصاب ۲۷ تیم در غرب و همین تعداد در شرق  به ۵۴ تیم خواهد رسید و سپس با انجام پلی آفهای مقدماتی شرکت کننده های دور مقدماتی به  ۴۰ تیم در دو منطقه خواهد رسید.در حال حاضر لیگ قهرمانان آسیا مثل همتای اروپایی  امروز با حضور ۳۲ تیم و در ۸ گروه برگزار می شود که ۱۶ تیم از آنها در ۴ گروه در قاره غربی و یک گروه در شرق تقسیم می شوند که با حضور تیمهای جدید این گروه بندی تبدیل به ۵ گروه در هر منظقه خواهد شد.


طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا ، پیش بینی می شود مسابقات مرحله پلی آف لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ از ۱۲ تا ۲۵ ژانویه برگزار شود. در مرحله بعد که مرحله گروهی تیمها از  ۸ فوریه ۲۸ تا آوریل با هم به قابت می پردازند.سپس دور شانزدهم از ۱۷ تا ۲۶ می ۲۰۲۱ و مرحله یک چهارم ۲۵ آگست و ۱۵ سپتامبر ، مرحله نیمه نهایی ۲۸ سپتامبر و ۲۷ اکتبر و فینال ۲۱ و ۲۷ نوامبر برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:
واکنش احساسی بزیک نسبت به درگذشت جوان کرجی
کاوه رضایی در آستانه جدایی از شارلوا 
قصه فتح جام شگفت انگیز از زبان عبدالله ویسی

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال جهان فوتبال آسیا فوتبال