لیگ قهرمانان ; آژاکس 4 لیون 1

آژاکس موفق شد با برتری 1-4 در خانه برابر لیون، گام بلندی برای صعود به فینال لیگ اروپا بردارد ......

آژاکس موفق شد با برتری 1-4 در خانه برابر لیون، گام بلندی برای صعود به فینال لیگ اروپا بردارد.​​​​​​​

به گزارش  مدال به نقل از"ورزش سه"، در مرحله رفت نیمه نهایی لیگ اروپا، آژاکس در خانه میزبان لیون بود. بازی با برتری میزبان آغاز شد و آنها بعد از طراحی چند حمله روی دروازه لیون، در دقیقه 25 به گل رسیدند. با ارسال ضربه ایستگاهی از جناح راست، ترائوره موفق شد با یک ضربه سر دقیق گل اول را به ثمر برساند.

اما ببتری آژاکس ادامه یافت و این تیم در دقیقه 30 موفق شد گل دوم را نیز به ثمر برساند. روی اشتباه مدافعان لیون و تیزهوشی دالبرگ، این مهاجم جوان با دروازه لیون تک به تک شد و با ضربه ای دقیق گل دوم را به ثمر رساند.

در آخرین لحظات نیمه اول، ترائوره یک موقعیت تک به تک را نیز از دست داد تا 45 دقیقه اول با 2 گل برتری به سود میزبان به پایان برسد.

اما با شروع نیمه دوم برتری هلندی ها ادامه یافت و این بار و در دقیقه 49، امین یونس موفق شد روی اشتباه عجیب سنگربان لیون، گل سوم تیمش را به ثمر برساند.

بعد از دریافت 3 گل، لیون تلاش زیادی برای جبران کرد و موفق شد توسط والبوئنا و با بک ضربه دیدنی از درون محوطه در دقیقه 66، اختلاف را به دو گل برساند.

اما حملات آژاکس باز هم ادامه یافت و این تیم در دقیقه 71 و با ضربه دقیق و تمام کننده ترائوره از داخل شش قدم به گل چهارم رسید. 

در ادامه نیز اتفاق خاصی رخ نداد و علیرغم تلاش لیون برای کاهش اختلاف، آژاکس موفق شد با نتیجه 1-4 نماینده فرانسه را مغلوب کرده تا گام بلندی برای راهیابی به فینال بردارد.

فردا شب منچستریونایتد در اسپانیا مهمان سلتاویگو است تا تکلیف دیگر فینالیست لیگ اروپا نیز تا حدی مشحص شود.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال