لیگ قهرمانان؛ تاریخ مسابقات، شانس صعود تیم‌ها و واکنش مربیان

کمتر از یکماه دیگر 8تیم باقیمانده در لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف هم بروند ......

کمتر از یکماه دیگر 8تیم باقیمانده در لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف هم بروند ...

کمتر از یک‌ماه دیگر 8تیم باقیمانده در لیگ قهرمانان اروپا باید به مصاف هم بروند. دیدارهایی که از تاریخ 20فروردین دوباره شروع خواهد شد و هشت روز بعد چهارتیم حاضر در نیمه‌نهایی حریفان خود را خواهند شناخت.

 

لیورپول – پورتو

مسابقه رفت: 20فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه آنفیلد

مسابقه برگشت: 28فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه دراگائو

ساده‌ترین قرعه ممکن به لیورپول خورد تا بعد از تقابل با بایرن مونیخ در مرحله قبل، کمی هم روی خوش شانس را ببینند. هر چند پورتو در هر شرایطی تیمی سختکوش و هجومی است. مخصوصا اینکه دیدار برگشت در پرتغال برگزار می‌شود.

یورگن کلوپ: این طور نیست که من قبل از قرعه کشی با خودم فکر کنم «کاش به پورتو بخوریم!»

سرجیو کونسسائو: باید ثابت کنیم شایستگی بودن در این مرحله را داریم. از دست‌کم گرفته شدن استقبال می‌کنیم. مقابل رم هم قرار نبود صعود کنیم، اما دیدید چه اتفاقی افتاد.

 

 

تاتنهام – منچسترسیتی

مسابقه رفت: 20فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه ویمبلی

مسابقه برگشت: 28فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه اتحاد

تنها بازی این فصل دوتیم با یک گل به نفع من سیتی به پایان رسید و احتمالا دیداری نزدیک را تماشا خواهیم کرد.

پپ گواردیولا: ما یکدیگر را به خوبی می‌شناسیم و احترام زیادی برای یکدیگر قائل هستیم. سعی خواهیم کرد تا به بهترین شرایط ممکن به استقبال بازی با تاتنهام برویم. حضور در مرحله‌ی یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا لذت‌بخش است.

هوگو لوریس: برای صحبت کردن درباره حذف شدن از لیگ قهرمانان زود است. من دوست ندارم راجع به فرض و گمان صحبت کنم. باید صبر کنیم و ببینیم چه پیش می‌آید. باید ببینیم لیاقت‌مان چقدر است و استحقاق صعود تا چه مرحله‌ای را داریم.

 

آژاکس – یوونتوس

مسابقه رفت: 21فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه یوهان کرایف

مسابقه برگشت: 27فروردین / ساعت 11:30 / یووه‌آرنا

آخرین‌باری که یوونتوس موفق شد فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود، در فینال آژاکس طلایی لوئیز فان‌خال را شکست داد و حالا باید برای رسیدن به فینال اروپا دوباره تیم هلندی را از پیش رو بردارد.

پاول ندود: من از قرعه، نه راضی هستم و نه ناراضی. دو دیدار زیبا خواهد بود.من واقعا بازی آژاکس مقابل رئال مادرید را دوست داشتم؛ بنابراین باید خیلی مراقب باشیم.

فرانکی دی‌یونگ: زمانی که من 10 یا 12 ساله بودم، کریستیانو رونالدو یکی از بهترین بازیکنان در جهان بود و هنوز هم اینگونه است. به همین دلیل، رویارویی با یوونتوس برای من خوشحال کننده است زیرا یک رقابت واقعی در انتظار ما خواهد بود.

 

 

منچستریونایتد – بارسلونا

مسابقه رفت: 21فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه اولدترافورد

مسابقه برگشت: 27فروردین / ساعت 11:30 / ورزشگاه نیوکمپ

فینال سال 2009 اروپا بدون هیچ دردسری به سود بارسلونا به پایان رسید تا آخرین حضور فرگوسن در فینال اروپایی همراه جام نباشد. اما داستان تیم سولشر ممکن است متفاوت باشد؟!

اولگنار سولشر: همه به بازی 20 سال پیش ما با بایرن در نوکمپ اشاره می‌کنند و به اینکه من در آن بازی پیراهن شماره 20 را پوشیده بودم. بله، ما دوباره راهی نوکمپ خواهیم شد.

گیلرمو آمور: هر اتفاقی در مقابل تیم های انگلیسی ممکن است رخ دهد. 50 درصد از تیم های حاضر در یک چهارم نهایی انگلیسی هستند و این قدرت لیگ آنها را نشان می دهد اما این بار ما تنها تیم اسپانیایی حاضر در جمع هشت تیم نهایی هستیم.