لیگ قهرمانان؛ تنها سرمایه رئال در ادامه فصل

فصل ۲۰۱۸/۱۹ برای رئال مادرید تمام شده و فقط لیگ قهرمانان برای این تیم باقی مانده است....

فصل ۲۰۱۸/۱۹ برای رئال مادرید تمام شده و فقط لیگ قهرمانان برای این تیم باقی مانده است.

سناریوی فصل گذشته برای بلانکوها تکرار شد و آن‌ها در این مقطع از فصل لالیگا و کوپا دل‌ری را از دست داده‌اند و تنها رقابت مهم برای رئالی‌ها، بازی چهارشنبه شب مقابل آژاکس در لیگ قهرمانان است.

آن‌ها اگرچه بازی رفت را با برد ۲-۱ در خانه حریف به پایان رساندند اما شرایط فعلی‌شان نشان می‌دهد حتی برد در بازی رفت هم تضمینی برای صعود آن‌ها نیست. اگرچه در اروپا همگان رئال را به عنوان مدعی اصلی قهرمانی در لیگ قهرمانان می‌دانند اما هواداران رئال هم پس از ۳ بار قهرمانی در این رقابت‌ها، دوست دارند تا تعداد قهرمانی‌های لیگ خود را بالا ببرند و مانع پرافتخارتر شده بارسلونا در لالیگا شوند.
تا امروز هیچ زمانی رئال چهار بازی پشت سرهم ال‌کلاسیکو را نباخته بود اما حالا این اتفاق به همراه حذف از کوپا دل‌ری رخ داد تا روز‌های تاریک مادرید، تاریک‌تر از قبل شود. فصل گذشته در همین مقطع از فصل آن‌ها خود را برای بازی مقابل پاریسن ژرمن آماده می‌کردند اما سبک بازی و وضعیت کلی تیم، امید را در دل هواداران زنده نگه می‌داشت. 
شاگردان سولاری برای فراموش کردن شکست در ۲ ال‌کلاسیکو به فاصله ۷۲ ساعت به شدت نیاز به تقویت روحی دارند و برد مقابل آژانس می‌تواند برای آن‌ها بسیار مفید باشد اما رقیب آن‌ها تیم سخت کوشی است و شاید اگر آژاکسی‌ها در دیدار رفت اندکی دقت می‌کردند می‌توانستند بازی را به نفع خود تمام کنند.
باید در ادامه فصل مشاهده کرد رئال می‌تواند در لیگ قهرمانان به مراحل بالاتر برسد و یا حتی مقام کسب کند؟ آیا مدیران مادرید از سولاری حمایت می‌کنند؟ آیا سرمربی آن‌ها در فصل بعد تغییر می‌کند؟