لیگ ملت‌های والیبال/ یک گام تا صعود

تیم ملی والیبال ایران با کسب تنها یک پیروزی در بازی‌های باقی‌مانده خود در لیگ ملت‌های والیبال به مرحله نهایی این بازی‌ها صعود خواهد کرد....

تنها تیمی که می‌تواند برای صعود تیم ملی والیبال ایران به مرحله نهایی لیگ ملت‌ها تهدید به حساب بیاید، رقیب سرسخت و پرحاشیه همیشگی یعنی لهستان است که البته تمایلی برای حضور در مرحله نهایی ندارد.
به گزارش مدال، تیم ملی والیبال ایران در حالی وارد هفته پایانی لیگ ملت‌های 2019 می‌شود که باید با تیم‌‌های صربستان، بلغارستان و آمریکا دیدار کند. طبق جدول رده بندی مسابقات، تیم ایران با 10 پیروزی، 2 شکست و 30 امتیاز در جایگاه دوم جدول قرار دارد و شاگردان کولاکوویچ بسیار امیدوارند که در کنار آمریکا، جزو 5 تیم صعود کننده به مرحله نهایی مسابقات در شیکاگو باشند. آنها با کسب تنها یک پیروزی دیگر و بدون توجه به نتایج دیگر تیم‌ها در شیکاگو حاضر خواهند بود.

تنها تیمی که می‌تواند برای صعود ایران یک تهدید به حساب بیاید، همان رقیب سرسخت و پرحاشیه همیشگی یعنی لهستان است که البته تمایلی برای حضور در مرحله نهایی ندارد. آنها به عنوان قهرمان جهان، بسیار مایل هستند که به مدال المپیک برسند تا اینکه در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها شرکت کنند. آنها اگر به مرحله نهایی راه یابند هم با تیم دوم خود شرکت خواهند کرد.

لهستانی‌ها در حالی می‌توانند جای ایران را در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها بگیرند که هر 3 مسابقه خود مقابل ژاپن، آلمان و پرتغال را با 3 امتیاز کامل ببرند و تیم ملی ایران نیز هر 3 بازی آخر خود را ببازد. پیروزی لهستانی‌ها در هر 3 بازی مذکور چندان دور از ذهن نیست ولی عملکرد حریفان آینده ایران نیز نشان می‌دهد که صربستان و بلغارستان می‌توانند امتیاز لازم برای صعود را به ایران بدهند. علاوه بر این آمریکا هم که میزبان مرحله فینال است، شاید با بازیکنان ذخیره خود به میدان برود و بازیکنان اصلی خود را خسته نکند. 

صربستان با 5 پیروزی، 7 شکست و 12 امتیاز در جایگاه یازدهم جدول قرار دارد. تیم ملی بلغارستان با 4 پیروزی، 8 شکست و 10 امتیاز در جایگاه دوازدهم جدول ایستاده و آمریکا هم با 5 پیروزی، 7 شکست و 22 امتیاز در جایگاه هفتم حضور دارد. ایران با انگیزه و توانی که در هفته‌های پیش از خود نشان داده می‌تواند در همان بازی اول مقابل صربستان، جواز حضور در مرحله نهایی را به دست آورد. ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران، سابقه 9 سال هدایت صربستان را در کارنامه دارد و والیبال این کشور را به خوبی می‌شناسد.

برنامه بازی‌های ایران در هفته پنجم لیگ ملت‌های 2019 به شرح زیر است:
جمعه 7 تیر 1398 : ایران - صربستان، ساعت 18:30
شنبه 8 تیر 1398: ایران - بلغارستان، ساعت 22:10
یکشنبه 9 تیر 1398: ایران - آمریکا، ساعت 18:30

اخبار مرتبط:
اولین تمرین ملی‌پوشان والیبال در سالن دوچرخه‌سواری
اعتراض کولاکوویچ به ساعت تمرین تیم ملی والیبال

تگ ها


والیبال ایران والیبال لیگ ملت های والیبال لیگ ملت های والیبال 2019 لیگ ملتهای والیبال لیگ جهانی والیبال برنامه بازیهای والیبال ایران والیبال