لیگ والیبال ۹۹ با چند تیم برگزار می‌شود؟

به نظر می رسد لیگ برتر والیبال در سال ۹۹ با حضور ۱۰ یا ۱۲ تیم برگزار شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که لیگ برتر والیبال در سال ۹۸ با حضور ۱۳ تیم برگزار شد و در نهایت هم به خاطر شیوع ویروس کرونا نیمه کاره ماند، فدراسیون قصد دارد برای سال جدید تعداد تیم ها را کاهش دهد.


بر اساس اعلام فدراسیون از لیگ برتر سال ۹۸ هیچ تیمی به دسته پایین تر سقوط نکرده و قرار است درباره صعود ۲ تیم از لیگ دسته اول نیز تصمیم گیری شود. تا اینجا یعنی ۱۵ تیم واجد شرایط برای حضور در لیگ برتر هستند، اما قوانین سفت و سختی که فدراسیون برای ورود تیم ها به لیگ برتر در سال ۹۹ قرار داده، تعداد تیم ها را کاهش خواهد داد. 


محمدرضا داورزنی که چند روز قبل از برگزاری لیگ برتر در سال جاری با حداقل ۸ تیم خبر داده بود و روی تسویه حساب باشگاهها با بازیکنان و مربیان خود تاکید کرده بود، حالا تعداد تیم ها را برای لیگ جدید پیش بینی کرده است. رییس فدراسیون والیبال در این باره می گوید: «دو برنامه برای برگزاری لیگ برتر با حضور ۱۰ و ۱۲ تیم آماده کرده‌ایم و اگر ۱۴ تیم نیز موفق به ثبت‌نام و تسویه حساب با بازیکنان، کادر فنی و فدراسیون شوند، آمادگی برگزاری مسابقات با ۱۴ تیم را داریم، اما بعید می‌دانم ۱۴ باشگاه موفق به طی مراحل ثبت‌نام شوند.»


از صحبت های رییس فدراسیون والیبال می توان برداشت کرد که ترجیح فدراسیون بر برگزاری لیگ برتر با حضور حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۲ تیم است. در واقع مسئولان فدراسیون خیلی روی تسویه حساب چند تیم با بازیکنان و مربیان خود خوش بین نیستند.

بیشتر بخوانید:

خداحافظی داور والیبال ایران یک سال عقب افتاد

کف حقوق والیبالیست ها مطابق با وزارت کار!

 

 

تگ ها


لیگ برتر والیبال ایران والیبال والیبال