لیگ والیبال؛ تقابل مدعیان در هفته ماقبل پایانی

سپاهان در هفته ۲۹ لیگ برتر والیبال همچنان حاشیه امن خود را در صدر جدول حفظ می‌کند، اما جدال غیرمستقیم شهرداری ارومیه و فولاد سیرجان بر سر جایگاه دومی ادامه دارد....

به گزارش "ورزش سه"، هفته دوازدهم دور برگشت لیگ برتر والیبال فردا با شش دیدار به صورت متمرکز در خانه والیبال تهران و سالن فدراسیون پیگیری می‌شود.


هفته ماقبل پایانی دور مقدماتی در شرایطی پیگیری می‌شود که دیروز هفته ۲۸ لیگ برتر با قطعی شدن صعود تیم‌های شهرداری ورامین و شهرداری گنبد به مرحله پلی‌آف پیگیری شد تا همراه با تیم‌های سپاهان، شهرداری ارومیه، فولاد سیرجان، لبنیات هراز آمل، شهداب یزد و سایپا تهران، هشت تیم مرحله پلی‌آف را تشکیل دهند.


در دو هفته باقی مانده مرحله مقدماتی، کسب جایگاه بهتر در جدول رده‌بندی، اولویت هشت تیم صعود کننده خواهد بود و در حساس‌ترین بازی هفته بیست‌ونهم، تیم صدرنشین سپاهان در سالن فدراسیون والیبال میهمان شهرداری ارومیه است. دو تیم در شرایطی با هم دیدار می‌کنند که سپاهانی‌ها با ۲۱ برد و ۶۲ امتیاز حاشیه امنی در صدر جدول برای خود ساخته‌اند و حداقل این هفته در صورت ناکامی برابر حریف، تغییری در جایگاه خود نخواهد داشت.


با این حال تقابل این دو تیم به عنوان مدعیان اصلی لیگ، جذاب و دیدنی خواهد بود؛ به‌خصوص این‌ که دو تیم پیش‌تر در هفته پنجم دور رفت نیز با هم دیدار داشتند و در آن بازی، سپاهان با نتیجه سه بر یک شهرداری ارومیه را شکست داد. حالا شاگردان پیمان اکبری سرمربی شهرداری ارومیه، در اندیشه انتقام شکست دور رفت از حریف صدرنشین‌ خواهند بود.


نبرد فولاد سیرجان و لبنیات هراز آمل به عنوان تیم‌های دوم و ششم لیگ هم از جمله بازی‌های جذاب هفته خواهد بود؛ جایی که شاگردان محمدرضا تندروان که با ۲۰ برد و ۵۸ امتیاز در رده دوم جدول ایستاده‌اند، تلاش می‌کنند تا با ثبت یک پیروزی دیگر، هم فاصله امتیازی خود را با تیم صدرنشین کم کنند و هم در کورس رقابت با شهرداری ارومیه برای حفظ جایگاه دومی، پیشگام باشند. در طرف مقابل، شاگردان بهروز عطایی به دنبال جبران ناکامی هفته گذشته خود هستند تا هم از رده ششم جدول فاصله بگیرند و هم شکست سه بر یک خود در هفته دوم دور رفت مقابل سیرجانی‌ها را جبران کنند.


سومین بازی جذاب هفته بیست‌ونهم، بین دو تیم شهرداری ورامین و شهداب یزد برگزار خواهد شد. دو تیم تا کنون بازی‌های جذابی در لیگ به نمایش گذاشته‌اند و در حالی به مصاف هم می‌روند که ورامینی‌های ۳۶ امتیازی، به‌رغم شکست در بازی هفته گذشته، جواز صعود به مرحله پلی‌آف را کسب کردند تا در دیدارهای باقی‌مانده، به دنبال افزایش امتیاز و صعود به رتبه بالاتر باشند. درست همانند شهداب یزد که هم‌اکنون با ۱۹ برد و ۵۳ امتیاز، تیم چهارم جدول است و قصد دارد تا حد ممکن، خود را در جدول رده‌بندی بالا بکشد.


به همان اندازه که شهداب ۵۳ امتیازی برای حفظ رتبه تلاش می‌کند، نارنجی‌پوشان سایپا هم تقلا خواهند کرد تا با پیروزی مقابل هورسان رامسر و ارتقای یک پله‌ای، جای یزدی‌ها را در رده چهارم جدول تصاحب کنند. هرچند که سایپا برای رسیدن به این مهم، دو مانع را پیش رو دارد؛ یکی حریف سرسختی همچون هورسان رامسر و دیگری در اختیار نداشتن ناصر شهنازی سرمربی خود به دلیل ابتلا به کرونا. البته به جز شهنازی، محمد شعبان خمسه مربی و علی شفیعی کاپیتان سایپا هم درگیر ویروس کرونا هستند و به نظر می‌رسد در این بازی نیز هدایت نارنجی‌پوشان برعهده احمد لاهوتی مربی این تیم خواهد بود.

تگ ها


والیبال لیگ برتر والیبال ایران