لیگ والیبال؛ سپاهان چشم انتظار خاتم برای صدرنشینی

تلاش تیم‌های شهرداری ارومیه و سپاهان برای تصاحب رتبه نخست جدول رده‌بندی در غیاب فولاد سیرجان، حساسیت هفته هفدهم لیگ برتر والیبال را دوچندان خواهد کرد....

به گزارش "ورزش سه"، دور برگشت لیگ برتر والیبال، درحالی از چهارشنبه به صورت رسمی استارت خورد که در پایان بازی‌های هفته شانزدهم، شهرداری ارومیه با استفاده از غیبت سپاهان و باخت بدموقع فولاد سیرجان برابر شهداب یزد، صدر جدول را تصاحب کرد.


هفته هفدهم اما در شرایطی فردا برگزار می‌شود که این بار، فولاد سیرجان تیم دوم جدول به قرعه استراحت خورده و به این ترتیب شاگردان پیمان اکبری در تیم شهرداری ارومیه بار دیگر فرصت دارند با توجه به اختلاف ۲ امتیازی‌شان با فولاد سیرجان در جدول، سیزدهمین برد خود را در این هفته مقابل خاتم اردکان به ثبت برسانند تا همچنان صدرنشین بمانند. چرا که ارومیه‌ای‌ها تاکنون از ۱۲ بازی، ۳۴ امتیاز کسب کرده‌اند و البته سپاهان با ۱۱ برد و ۳۲ امتیاز، در رده سوم جدول است.


این اتفاق اما در شرایطی رخ خواهد داد که خاتم اردکان اجازه رسیدن به سیزدهمین پیروزی را به شهرداری ارومیه بدهد. به خصوص این که این تیم در هفته نهم دور رفت نیز در یک بازی ۵ سته، شهرداری ارومیه را به چالش کشیده بود، اما درنهایت با نتیجه ۳ بر ۲ به حریف باخته بود و حالا به دنبال انتقام است. از طرفی به نظر می‌رسد تغییرات کادرفنی اردکانی‌ها خوب جواب داده؛ چرا که خاتم اردکان موفق شد در اولین بازی دور برگشت با هدایت علیرضا طلوع‌کیان، رقابت‌های مرحله دوم را با برد شروع کند و حالا به دنبال حفظ روند پیروزی‌هاست. 


در یکی دیگر از حساس‌ترین بازی‌های این هفته، سپاهان در خانه والیبال میزبان شهرداری ورامین است. سپاهانی‌ها این هفته قصد دارند با استفاده از غیبت فولاد سیرجان، جایگاه سومی خود را در جدول رده‌بندی تغییر دهند و قطعا نیم‌‌نگاهی هم به صدر جدول دارند. به این ترتیب، تقابل غیرمستقیم شهرداری ارومیه و فولاد مبارکه سپاهان برای تصاحب صدر جدول، جااب خواهد بود.


مصاف دو تیم راه‌یاب ملل کردستان و لبنیات هراز آمل هم در نوع خود جذاب خواهد بود. شاگردان بهروز عطایی در تیم لبنیات هراز آمل بعد از برد در ماراتن ۵ سته هفته شانزدهم مقابل هورسان رامسر، موفق به صعود از جایگاه چهارمی خود در جدول نشدند و در هفته هفدهم به دنبال آن هستند تا با ثبت دوازدهمین پیروزی، ارتقای رتبه داشته باشند. البته تغییر جایگاه در جدول رده‌‌بندی، هدفی است که قطعا حریف قعرنشینان یعنی راه‌یاب ملل کردستان نیز به دنبال تحقق آن است. 


در هفته هفدهم لیگ برتر مردان، تیم‌های فولاد سیرجان و شهرداری گنبد با قرعه استراحت روبه‌رو هستند.


برنامه هفته هفدهم لیگ برتر والیبال:


ساعت ۱۱، خانه والیبال: سایپا تهران – آذرباتری ارومیه
ساعت ۱۱، سالن فدراسیون: شهرداری قزوین – شهداب یزد
ساعت ۱۴، خانه والیبال: سپاهان – شهرداری ورامین
ساعت ۱۴، سالن فدراسیون: شهرداری ارومیه – خاتم اردکان
ساعت ۱۷، خانه والیبال: راه‌یاب ملل‌کردستان – لبنیات هراز آمل
ساعت ۱۷، سالن فدراسیون: هورسان رامسر – پیکان تهران

تگ ها


والیبال لیگ برتر والیبال ایران