لیگ والیبال؛ سیرجانی‌ها صدر را پس می‌گیرند؟

در هفته چهاردهم لیگ‌برتر والیبال فولاد سیرجان در روز استراحت سپاهان و سایپا به دنبال پس گرفتن صدر جدول است....

به گزارش "ورزش سه"، هفته سوم لیگ برتر متمرکز والیبال با برگزاری مسابقات هفته‌های چهاردهم و پانزدهم دور مقدماتی و یک دیدار معوقه هفته هفتم تیم‌های سایپا و شهرداری ورامین در روزهای شنبه، دوشنبه و سه‌شنبه هفته پیش رو پیگیری خواهد شد تا پرونده نیم فصل اول لیگ برتر بسته شود.


دیدارهای هفته‌ چهاردهم درحالی فردا به میزبانی خانه والیبال و سالن فدراسیون برگزار خواهد شد که قرعه استراحت سپاهان و سایپا، تیم‌های اول و چهارم جدول، تاثیر مستقیمی روی تغییر جایگاه‌ صدرنشین‌ها ایجاد خواهد کرد.


در حساس‌ترین بازی این هفته، تیم فولاد سیرجان می‌تواند از غیاب همتای فولادی خود برای پس گرفتن جایگاه نخست جدول استفاده کند. پیش‌تر و در پایان هفته سیزدهم، شاگردان رحمان محمدی‌راد در تیم سپاهان با شکست سایپا، صدرنشین جدول شدند.


تیم فولاد سیرجان این هفته در خانه والیبال میهمان هورسان رامسر است. شاگردان عارف باقرزاده که با ۵ برد و ۱۵ امتیاز در رتبه هشتم ایستاده‌اند، برای رسیدن به پیروزی مقابل تیم سیرجان که ۹ برد و ۲۸ امتیاز در کارنامه دارد و فعلا تیم دوم جدول رده‌بندی است، کار سختی پیش رو دارند.


از سوی دیگر شهرداری ارومیه هم که در رده سوم ایستاده، می تواند با برتری مقابل شهرداری ورامین موقتا به جایگاه دوم جدول صعود کند. شاگردان پیمان اکبری در صورت کسب پیروزی ۳ امتیازی در هفته چهاردهم، ۲۹ امتیازی شده و هم امتیاز سپاهان خواهند شد.


جایگاه چهارمی سایپا نیز در حالی که شاگردان مصطفی کارخانه استراحت دارند، از سوی دو تیم هراز آمل و شهداب یزد تهدید می شود. هراز این هفته میزبان آذرباتری ارومیه است که اخیرا تغییراتی روی نیمکت سرمربی‌گری خود داشته است. پس از جدایی ساسان خداپرست از آذرباتری، فرهاد نفرزاده سرمربی سابق خاتم اردکان، از فردا هدایت آذرباتری را رسما بر عهده خواهد گرفت.


شاگردان محمد عمده‌غیاثی در تیم شهداب یزد نیز این هفته در خانه والیبال میهمان راه‌یاب ملل کردستان هستند. از طرفی یزدی‌ها برای رسیدن به رتبه چهارم، نیازمند برد مقابل راه‌یاب ملل هستند و از طرف دیگر، به نظر می‌رسد شاگردان آرش صادقیانی بعد از صعود ۲ پله‌ای در هفته گذشته، به دنبال حفظ روند رو به رشد خود هستند.

برنامه کامل هفته چهاردهم لیگ برتر والیبال:


شنبه ۲۲ آذر


*ساعت ۱۱، سالن فدراسیون
شهرداری ارومیه – شهرداری ورامین


*ساعت ۱۱، خانه والیبال
شهرداری قزوین – شهرداری گنبد


*ساعت ۱۴، خانه والیبال
هورسان رامسر – فولاد سیرجان


*ساعت ۱۴، سالن فدراسیون
لبنیات هراز آمل – آذرباتری ارومیه


*ساعت ۱۷، سالن فدراسیون
پیکان تهران – خاتم اردکان


*ساعت ۱۷، خانه والیبال
راه‌‌یاب ملل کردستان – شهداب یزد

تگ ها


والیبال لیگ برتر والیبال ایران