لیگ والیبال؛ صعود فولاد، شهداب و سایپا به پلی آف

تیم‌های فولاد سیرجان، شهداب یزد و سایپا تهران در پایان هفته بیست و سوم لیگ برتر والیبال جواز حضور در مرحله پلی‌آف را به دست آوردند....

به گزارش "ورزش سه"، هفته بیست‌وسوم لیگ برتر والیبال امروز با شش دیدار به صورت متمرکز در خانه والیبال و سالن فدراسیون پیگیری ‌شد. تیم‌های سپاهان اصفهان، سایپا تهران، شهرداری ارومیه، پیکان تهران، فولاد سیرجان و خاتم اردکان در این هفته برابر حریفان خود به پیروزی رسیدند.


تیم‌های سپاهان، شهرداری ارومیه و لبنیات هراز آمل در پایان هفته بیست‌ودوم صعودشان به مرحله پلی‌آف قطعی شد و در پایان هفته بیست‌وسوم نیز صعود فولاد سیرجان، شهداب یزد و سایپا تهران به مرحله پلی‌آف قطعی شد.


با توجه به اینکه تیم آذرباتری با پذیرش شکست برابر پیکان تهران دیگر امیدی به صعود ندارد، در ادامه مسابقات مرحله مقدماتی لیگ برتر مردان سال ۹۹ هفت تیم برای کسب دو سهمیه باقی مانده تلاش خواهند کرد. تیم‌های راه‌یاب ملل کردستان، خاتم اردکان و شهرداری قزوین که به ترتیب دو، چهار و پنج برد در پرونده خود ثبت کردند، از شانس کمتری نسبت به تیم‌های دیگر برای صعود برخودار هستند.


در پنجمین مسابقه این هفته و در خانه والیبال، تیم‌های خاتم اردکان و راه‌یاب ملل کردستان به مصاف یکدیگر رفتند که نماینده اردکان سه بر صفر راه‌یاب را شکست داد و پنجمین برد خود در این رقابت‌ها دست یافت.


نماینده کردستان در این مسابقه در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۸ مغلوب خاتم اردکان شدند تا نوزدهمین شکست خود را تجربه کنند. راه‌یاب به رغم پذیرش این شکست هنوز امید بسیار ناچیزی برای صعود به مرحله پلی آف دارد.


در آخرین مسابقه هفته بیست وسوم لیگ برتر مردان نیز تیم فولاد سیرجان در سالن فدراسیون موفق به شکست سه بر صفر شهرداری ورامین شد تا با ۱۵ برد و ۴۵ امتیاز در رتبه چهارم قرار گیرد. شهرداری ورامین با امتیازهای ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۲۰ و ۲۵ بر ۲۰ دهمین ناکامی فصل خود را تجربه کردند و در رتبه هفتم باقی ماندند.


نتایج کامل شش دیدار این هفته به قرار زیر است:


فولاد مبارکه سپاهان ۳ – شهداب یزد یک (۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۲۱، ۲۱ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۶)
شهرداری گنبد صفر – سایپا تهران ۳ (۱۴ بر ۲۵، ۲۰ بر ۲۵ و ۲۲ بر ۲۵)
هورسان رامسر یک – شهرداری ارومیه ۳ (۲۳ بر ۲۵، ۲۵ بر ۱۸، ۲۱ بر ۲۵ و ۱۷ بر ۲۵)
آذرباتری ارومیه صفر – پیکان تهران ۳ (۲۷ بر ۲۹، ۱۵ بر ۲۵ و ۲۳ بر ۲۵)
خاتم اردکان ۳ – راه‌یاب ملل کردستان صفر (۲۵ بر ۲۳، ۲۷ بر ۲۵ و ۲۵ بر ۱۸)
شهرداری ورامین صفر – فولاد سیرجان ۳ (۲۲ بر ۲۵، ۲۰ بر ۲۵ و ۲۰ بر ۲۵)

تگ ها


والیبال لیگ برتر والیبال ایران