لیگ والیبال؛ عبور صدرنشین از سد ورامین

سپاهان با کسب چهاردهمین پیروزی در هفته هفدهم لیگ برتر والیبال ۴۲ امتیازی شد تا به ثباتش در صدر جدول ادامه دهد....

به گزارش "ورزش سه"، در ادامه بازی های هفته هفدهم لیگ برتر والیبال تیم فولاد مبارکه سپاهان در قامت صدرنشین لیگ برتر میزبان شهرداری ورامین بود. آن هم در شرایطی که برد و باخت در این بازی تغییری در جایگاه قهرمان نیم‌فصل ایجاد نمی‌کرد.


با این حال شاگردان رحمان محمدی‌راد که از آغاز دور برگشت چند شکست غیرمنتظره را تجربه کرده بودند، این هفته در تقابل با تیم دهم جدول چهره منسجم‌تری از خود نشان دادند و ضمن تکرار پیروزی دور رفت (سه بر دو)، در هفته هفدهم با نتیجه سه بر یک و ثبت امتیازات ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۱۶ در ست‌های اول، سوم و چهارم بر حریف غلبه کردند. در طرف مقابل شاگردان ساسان خداپرست در تیم شهرداری ورامین هم به تک پیروزی در ست دوم با امتیاز ۲۵ بر ۱۷ رضایت دادند و یازدهمین ناکامی فصل خود را تجربه کردند.


همچنین شاگردان بهروز عطایی در تیم لبنیات هراز آمل این هفته درحالی میزبان نارنجی‌پوشان سایپا بودند که برای جلوگیری از سقوط از جایگاه چهارمی نیازمند پیروزی بودند. اتفاقی که درنهایت افتاد تا آملی‌ها ضمن کسب برد سه بر یک مقابل سایپا، بار دیگر قدرت خود را به رخ حریف بکشند. چراکه این تیم پیش‌تر و در هفته چهارم با نتیجه سه بر دو مقابل خوردوسازان به پیروزی رسیده بود. در تقابل هفته هفدهم اما لبنیات هراز آمل در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب به امتیازات ۳۰ بر ۲۸، ۲۵ بر ۲۲ و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید تا سایپا هم تنها در ست دوم موفق به کسب امتیاز ۲۵ بر ۲۰ شود.


در یکی دیگر از بازی های حساس این هفته از یک طرف خودروسازان پیکانی برای صعود به رتبه دوم جدول نیاز مبرم به پیروزی در بازی این هفته داشتند و از طرف دیگر مس رفسنجان برای فاصله گرفتند از رتبه هفتمی چیزی جز برد نمی‌خواست. همین مسئله هم عاملی شد تا سرنوشت تیم پیروز این هفته، در یک رالی پنج سته مشخص شود؛ جایی که نماینده رفسنجان موفق شد با نتیجه سه بر دو بر حریف مدعی خود غلبه کند و شکست دو رفت را هم جبران کند. 


این درحالی است که دیدار هفته چهارم دور رفت با تیجه سه بر صفر به سود پیکان تمام شده بود. این هفته اما مس رفسنجان در ست‌های اول، دوم و پنجم به امتیازات ۲۵ بر ۲۲، ۲۵ بر ۱۸ و ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسید و پیکان هم با پیروزی ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۲۱ در ست‌های سوم و چهارم، یک امتیاز از این دیدار گرفت.


مس رفسنجان در این دیدار نهمین برد خود را به دست آورد و ۲۵ امتیازی شد. شاگردان پیمان اکبری در تیم پیکان نیز ششمین ناکامی فصل خود را تجربه کردند و ۳۴ امتیازی شدند.

تگ ها


لیگ برتر والیبال ایران والیبال