لیگ کشتی شروع نشده وارد جنجال و حاشیه شد/ تهدید مازنی‌ها جدی است!

حواشی ثبت قرارداد دو آزادکار تیم هیات کشتی قائمشهر با تیم استقلال و اعتراض متولیان کشتی مازندران به این تخلف آشکار، باعث تهدید به انصراف از لیگ کشتی شد....

به گزارش خبرنگار مهر، مدتهاست که متولیان کمیته لیگ فدراسیون کشتی در حال تلاش و رایزنی برای حضور تیم های پرتعداد از سراسر ایران برای حضور در لیگ هستند و متولی لیگ هم به همین بهانه، سفرهای تبلیغاتی زیادی به اقصی نقاط کشور داشت. سفرهایی که هر بار  همراه با دستاوردهای بزرگ و چشمگیر  خوانده می شد و اهالی کشتی را تشنه دیدن حضور تیمهای متعدد استان‌های کشتی خیر در لیگ کرده بود.

به هر حال پرونده این رایزنی های پر سر و صدا و تبلیغاتی با برگزاری مراسم قرعه کشتی رقابتهای لیگ به پایان رسید و مسئولان لیگ با وجود بلاتکلیفی و ابهام در زمان برگزاری این مسابقات به دلیل کرونا، تکلیف لیست نهایی تیم های شرکت کننده را با انجام گروه بندی آنها مشخص کرد.

اما این رقابتها که اصلا مشخص نیست مجوز برگزاری آن از سوی ستاد مقابله با کرونا در ورزش، چه زمان صادر خواهد شد، هنوز آغاز نشده وارد جنجال و حاشیه شد. انحلال، انصراف و اعتراض برخی تیمها از لیگ کشتی، تاکنون تنها دستاورد متولیان لیگ بوده و در حالی که احتمال برگزاری لیگ فعلا فقط بر روی کاغذ مطرح شده، ابهامات فراوانی برای اهالی کشتی بوجود آورده است.

پس از انحلال تیم دریاچه ارومیه به دلایل مختلف، کشتی گیران این تیم به باشگاه استقلال سوق داده شدند تا با توجیه انتقال قراردادهای رسمی از ارومیه به استقلال، این نفرات با دوبنده باشگاه آبی پوش پایتخت به روی تشک لیگ بروند.

تا همین بخش از انتقال سوال برانگیز، می توان اشکالات فراوانی به اساسنامه لیگ کشتی وارد کرد، چراکه به گفته مسئولان برخی تیمهای شرکت کننده از جمله تیم هیات کشتی قائمشهر، با انحلال تیم دریاچه ارومیه ، قرارداد کشتی گیران نیز فسخ شده و آنها به عنوان کشتی‌گیر آزاد تلقی می شوند.پس طرح موضوع انتقال رسمی از ارومیه به استقلال کاملا غیر منطقی و غیر قانونی است.

از سوی دیگر ثبت قرارداد عباس فروتن و نادر حاج آقانیا با تیم استقلال در حالی که این دو آزادکار پیش از این با تیم هیات کشتی قائمشهر قرارداد رسمی داشتند، بر حجم ابهامات و انتقادات اهالی کشتی مازندران افزود. حال با توجه به این موضوع متولیان کشتی مازندران در اعتراض به این تخلف آشکار ، تهدید به عدم صدور رضایتنامه برای این آزادکاران مازنی کرده و حتی مسئولان تیم هیات کشتی قائمشهر نیز تهدید به انصراف از لیگ کشتی کرده اند.

اتفاقات مذکور در حالی رخ داده که متولی کمیته لیگ فدراسیون کشتی بارها ادعا کرده بود از مسائل و مشکلات لیگ قبلی تجربه اندوخته و قرار است رقابتهای امسال با حداقل تکرار مشکلات قبلی برگزار شود. ادعایی که تا همین جای کار هم با اما و اگر همراه شده و اهالی کشتی شاهد آغاز جنجال و حاشیه، پیش از آغاز لیگ هستند.

این روند نه تنها به سود لیگ کشتی و بحث تیمداری و ورود اسپانسرهای مالی به این عرصه نیست، بلکه می تواند به چهره قانونمند و عدالت محور فدراسیون کشتی هم خدشه وارد کند و فدراسیون را در آستانه یک بحران جدی قرار دهد. بحرانی که ممکن است با ادامه این روند با تعداد زیادی از مربیان و کشتی گیران طلبکار و ناراضی از قراردادها و همچنین اسپانسرهای فراری از کشتی همراه شود.

تگ ها


فدراسیون کشتی لیگ کشتی کشتی آزاد نساجی مازندران