لیگ یک / شوک تعویض مهاجری و جواب برعکس

جدال تیم‌های فوتبال ملوان بندرانزلی و مس کرمان در مصافی جذاب و پرموقعیت در نهایت به سود ملوانی‌ها به پایان رسید....

به گزارش "ورزش سه" پس از گذراندن یک هفته پرتلاطم و حاشیه و تغییر در رأس کادرفنی تیم فوتبال مس کرمان و آمدن فرهاد کاظمی و جدایی محمدرضا مهاجری، هواداران و مدیران باشگاه مس امیدوار بودند تا با شوک تغییر سرمربی، دوباره مسی‌ها به روند پیروزی‌های خود بازگردند و بتوانند در کورس رقابت مدعیان صعود به لیگ برتر امیدهای خود را زنده نگه دارند.

مسی‌ها امشب باید در هفته سی‌ام لیگ یک، مقابل ملوان در شرایطی به میدان می‌رفتند که امید حریف برای صعود به لیگ برتر به صفر رسیده بود و آن‌ها برای یک پایان خوب در لیگ یک در خانه پذیرای مس شده بودند؛ اولین موقعیت جدی بازی هم برای شاگردان زارع ایجاد شد و ضربه آکروباتیک سهیل فداکار به شکلی خطرناک از کنار دروازه مسی‌ها به بیرون رفت. پیش از این ضربه، مصدومیت میلاد نوری باعث تعویض اجباری برای مس شد و سلمان بحرانی به زمین آمد.

اما ضربه آکروباتیک و دیدنی فداکار بی‌پاسخ از سوی حریف نبود و در دقیقه ۲۸، سیدپیمان میری مهاجم مس با ضربه تماشایی و آکروباتیک دروازه مس را تهدید کرد که البته ضربه میری هم راهی به دروازه ملوان پیدا نکرد؛ در لحظات پایانی نیمه اول، ضربه آزاد مهیار زحمتکش به شکلی خطرناک از کنار دروازه مس به بیرون رفت تا نیمه اول بدون گل مساوی به پایان برسد.

با شروع نیمه دوم، حملات پرشمار مسی‌ها برای رسیدن به گل برتری آغاز شد و آن‌ها تلاش زیادی برای گلزنی کردند اما درخشش خط دفاعی ملوان و مبین عشایر دروازه‌بان این تیم باعث شد تا دروازه ملوان بسته بماند؛ در حوالی دقیقه ۷۰، فرصتی ایده‌آل برای گلزنی ملوان فراهم شد که علیرضا حیدری دروازه‌بان با واکنشی عالی توپ را به کرنر فرستاد و مانع گلزنی ملوانی‌ها شد.

در ادامه نیمه دوم، دو تیم فرصت‌هایی برای گلزنی داشتند اما هیچ‌کدام از آن‌ها به گل ختم نشد تا این‌که سرانجام در لحظات پایانی بازی، تعویض طلایی مازیار زارع توانست دروازه حریف را فرو بریزد و امیرعباس حسنی توپ را وارد دروازه مس کرد تا بازی در دقایق پایانی به سود ملوان تغییر کند و شاگردان زارع سه امتیاز باارزش خانگی را به دست آورند و مسی‌ها با تغییر سرمربی هم نتوانند به روند خوب خود بازگردند و همچنان روزهای بحرانی را سپری کنند.

با این شکست مس کرمان با ۴۶ امتیاز در جایگاه ششم جدول باقیماند و فرصت کاهش فاصله با دیگر مدعیان را از دست داد؛ ملوان هم با این سه امتیاز ارزشمند خانگی توانست ۴۲ امتیازی شود و صعود موقتی و یک پله‌ای به جایگاه دهم جدول داشته باشد و باید در انتظار نتیجه بازی آرمان‌گهر-نود ارومیه برای تثبیت جایگاه خود باشد.

تگ ها


دسته یک رضا مهاجری مس کرمان