ماجدی: مجوزهای مربیگری 3 ساله می‌شوند

رئیس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال، گفت: مدرک کنوانسیون مربی‌گری AFC باعث می‌شود که از این پس موضوعات و محتوای تدریس در اختیار خودمان باشد....

میرشاد ماجدی در مورد مدرکی که فدراسیون ایران به تازگی از کنفدراسیون فوتبال آسیا دریافت کرده است، گفت: بعد از یک سال و اندی که مدارک، موضوعات و محتوای کلاس‌های آموزشی‌مان را به ناظر کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه دادیم، ناظر AFC به ایران آمد و از کلاس A ما بازدید کرد. او ساختار کلاس‌ها، هتلینگ، غذا، زمین تمرین، شرکت‌کننده‌ها و ... همه را مورد ارزیابی قرار داد و بالاخره توانستیم در قاره آسیا جزو 4 کشوری باشیم که این مدرک را دریافت می‌کند.

ماجدی در ادامه گفت: به جز ما تنها کشورهای ژاپن، قطر و قزاقستان این مدرک را دارند. این مدرک باعث می‌‌شود از این پس موضوعات و محتوای تدریس در اختیار خودمان باشد و می‌توانیم با چاپ پلت‌فرمی که خود کنفدراسیون فوتبال آسیا برای ما ارسال کرده و امضای دبیر کل و رئیس فدراسیون فوتبال، مدرک مربیگری را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار بدهیم. 

رئیس کمیته آموزش در ادامه تصریح کرد: به جز مدارکی که تا به حال ارائه می‌دادیم اکنون مجوز فعالیت یالایسنس را داریم که به صورت کارت‌های کوچک در اختیار تمام مربیان قرار داده می‌شود. آن دیپلمی که به مربیان می‌دهیم دائمی است اما مجوزهای مربیگری ما 3 ساله خواهد بود، به این صورت که اگر یک مربی در کلاس‌ها شرکت نکند یا فعالیتی در زمینه مربیگری نداشته باشد مجوز مربیگری او باطل نمی‌شود بلکه معلق می‌شود تا بعداً به آن رسیدگی کنیم. به این ترتیب سیستم جدیدی در بحث آموزش و مربی‌گری به وجود می‌‌آید.

تگ ها


مجوز مربیگری رئیس کمیته آموزش میرشاد ماجدی فوتبال