ماجراجویی اروپایی لهستان با لواندوفسکی

تیم ملی لهستان با ستاره هایی چون روبرت لواندوفسکی در اندیشه رقم زدن یک یوروی موفقیت آمیز است....

به گزارش ورزش سه، تیم ملی فوتبال لهستان در رقابت های یورو ۲۰۲۱ در گروهی دشوار با تیم های اسپانیا، سوئد و اسلواکی همگروه است. "نشریه بیلد" در گزارشی به حضور لهستان در این رقابت ها پرداخته است:

تیم ملی لهستان در حالی وارد این رقابت ها می شود که به دنبال تکرار موفقیت های قبلی و ارائه نمایش بهتر است. این تیم در سال ۲۰۱۶ به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد اما در ضربات پنالتی به پرتغال باخت. مقام سوم در جام جهانی ۱۹۷۴ و ۱۹۸۲از دیگر موفقیت های تیم ملی لهستان است. روبرت لواندوفسکی، بهترین فوتبالیست جهان، کاپیتان و بهترین گلزن تیم ملی لهستان است. این تیم همچنین بازیکنان جوانی دارد که احتمال شگفتی سازی از آنها می رود. کشیشتف پیونتک از آث میلان، جان بدنارک ازساوتهمپتون، سباستین سژیمانسکی از دینامو مسکو بازیکنانی هستند که می توانند لهستان را در موفقیت در رقابت های بزرگ همراهی کنند. با این حال در گروه E لهستانی ها با حضور اسپانیا ، سوئد و اسلواکی حریفان راحتی ندارند.

نشریه بیلد با انتشار لیست زیر اعلام کرد که این لیست نهایی تیم ملی لهستان برای یورو نیست اما به احتمال بسیار این بازیکنان، تیم ملی کشورشان را در یورو ۲۰۲۱ همراهی خواهند کرد:

دروازه بان:
۱- وویچک شزنی (یوونتوس)
۲- لوکاش فابیانسکی (وست هام)
۳- لوکاس اسکورپسکی (وست بولونیا)

مدافعان:
۴- تیاگو تسیونک(اسپال، ایتالیا)
۵- کمیل گلیک(موناکو، فرانسه)
۶- بارتوش برژینسکی(سمپدوریا، ایتالیا)
۷- یان بدنارک(ساوتهمپتون، انگلیس)
۸- کریستین بیلیک (آرسنال، انگلستان)
۹- توماس کدزیورا (دیناموکیف، اوکراین)

هافبک ها:

۱۰- پیوتر زیلینسکی(ناپولی، ایتالیا)
۱۱- یاکوب بلاژیکوفسکی(ناپولی، ایتالیا)
۱۲- گزگوژ کریچوویاک(لوکوموتیو، روسیه)
۱۳- کارول لینتی(سمپدوریا، ایتالیا)
۱۴- یاچک گورالسکی(لودوگورتس، بلغارستان)
۱۵- کمیل گروسیچکی(هال سیتی، انگلیس)
۱۶ - ماتوش کلیچ(لیدزیونایتد، انگلیس)
۱۷ – فرانکوفسکی(شیکاگو فایر، امریکا)
۱۸ - سباستین شیمانسکی(دینامو، روسیه)
۱۹ - دامین کادزیو (لخ پوزنان، لهستان)


مهاجمان:

۲۰- روبرت لواندوفسکی(بایرن مونیخ، آلمان)
۲۱- آرکادیوش میلیک(ناپولی، ایتالیا)
۲۲- کریستوف پیاتک (هرتابرلین، آلمان)

یرزی برزچک ۴۲ بار در تیم ملی لهستان بازی کرد ، اما هرگز در مسابقات جام جهانی یا جام جهانی حضور نداشت. بعد از اینکه او کفش هایش خود را آویخت، به جرگه مربیان پیوست. در سال ۲۰۱۸ ، پس از جام جهانی ناامید کننده با بیالو ، برزچک به عنوان سرمربی به تیم ملی لهستان پیوست و لهستانی ها امید زیادی به او داشتند اما در ۱۸ ژانویه ۲۰۲۱ ، فدراسیون فوتبال لهستان در کمال تعجب و بدون ذکر دلیل اعلام کرد که همکاری با این مربی پایان یافته است.


پائولو سوزا به همراه تیم ملی لهستان در اردوی آماده سازی برای مقدماتی جام جهانی در مارس ۲۰۲۱

سرمربی جدید تیم ملی لهستان پائولو سوزا پرتغالی است. بازیکن سابق تیم ملی پرتغال با ۵۳ بازی ملی که همراه با یوونتوس تورین و دورتموند قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد. سوزا پیش از این به عنوان مربی با ژیروندین بوردو ، تیانجین چین ، فیورنتینا ، اف سی بازل و مکابی تل آویو فعالیت داشت. حضور در لهستان اولین تجربه ملی سوزا در عرصه مربیگری است.

تگ ها


تیم ملی لهستان