ماجرای احتمال محرومیت مهدی طارمی

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، مهدی طارمی، مهاجم گلزن سرخپوشان در فصل گذشته و با پایان قراردادش با پرسپولیس و در حالی که ابتدا پشت میز مذاکره با مسوولان این تیم نشسته بود، در نهایت راهی ترکیه شد و بعد از قبول در تست پزشکی ریزه اسپور، قراردادی با این باشگاه لیگ برتری به امضا رساند ......

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، مهدی طارمی، مهاجم گلزن سرخپوشان در فصل گذشته و با پایان قراردادش با پرسپولیس و در حالی که ابتدا پشت میز مذاکره با مسوولان این تیم نشسته بود، در نهایت راهی ترکیه شد و بعد از قبول در تست پزشکی ریزه اسپور، قراردادی با این باشگاه لیگ برتری به امضا رساند. بعد از رونمایی از این بازیکن به طرفداران و حضور در تمرینات، او اما در حرکتی عجیب بار دیگر سودای بازگشت به فوتبال ایران به سرش زد و در آستانه برگزاری اردوی ریزه اسپور در آلمان به فوتبال ایران بازگشت و قرارداد خود را با پرسپولیس بار دیگر به امضا رساند. مساله ای که شکایت باشگاه ترکیه ای را در پی داشت و آنها به فیفا بابت این قصور از سوی بازیکن ایرانی معترض شدند.

اکنون با گذشت نزدیک به یک سال از این ماجرا، خبرگزاری ایلنا خبری منتشر کرده در خصوص احتمال محرومیت مهدی طارمی از سوی فیفا که به سوژه اصلی رسانه ها تبدیل شده است. هرچند این اتفاق واکنش سریع وکیل این بازیکن جنوبی را در پی داشته تا صمد ابراهیمی در این رابطه توضیحاتی ارائه دهد. وکیل طارمی هرچند احتمال محرومیت طارمی را رد نکرده اما در این خصوص گفته: اگر بر فرض محال مهدی محکوم شود طبق ماده ۱۷ نقل و انتقالات فیفا نهایت محرومیتی که برای او در نظر خواهند گرفت چهار ماه به همراه جریمه نقدی است و اصلا امکان ندارد محرومیت یک ساله باشد.

وی با اعلام اینکه با توجه به عدم صدور مجوز بازی این بازیکن برای ریزه اسپور گفته: خوشبختانه قرارداد مهدی طارمی با ریزه اسپور منجر به صدور ITC نشد و به همین دلیل ما از اول مطمئن بودیم که هیچ خطری او را تهدید نمی کند. از ابتدا پیگیر پرونده بودیم تا از طارمی دفاع کنیم. الان هم رسیدگی و مختومه شدن پرونده چیزی حدود یک سال طول می کشد. با این حال ما به رأی نهایی خوش بین هستیم و باید بگویم که محرومیت یک ساله ای هم در کار نخواهد بود.

در حال حاضر پرونده طارمی و باشگاه ریزه اسپور به تازگی به اتاق حل اختلاف فیفا رفته و هیچ رأی در این خصوص صادر نشده است. از سوی طارمی هم مستندات و مدارکی ارسال شده و در اتاق حل اختلاف فیفا به این موضوع رسیدگی خواهد شد و باید دید سرنوشت بازیکن تاثیرگذار سرخپوشان در طول فصل گذشته برای لیگ آینده به چه شکل خواهد بود.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال