ماجرای ادامه‌دار توپ‌های لیگ برتر/ مشکلات برطرف می‌شود؟

پس از انتقادهای فراوان نسبت به کیفیت توپ‌های دربی استار و صحبت‌های مسئولان در خصوص این انتقادات، همچنان برطرف شدن این مشکلات در هاله‌ای از ابهام قرار دارد...

به گزارش خبرنگار مدال، مدیران یک شرکت تولیدی البسه و لوازم ورزشی که مدت‌‌هاست تمایل زیادی به اسپانسرینگ توپ‌های لیگ دارند! به مدیران سازمان لیگ اعلام کرده‌اند برای کمک به لیگ و باشگاه‌ها‌، 700 توپ در انبار خود موجود دارند و می‌توانند آن را در اختیار سازمان لیگ قرار بدهند تا این توپ‌ها، ‌جایگزین توپ‌های دربی استار شود! این پیشنهاد در شرایطی مطرح شده که منابع موثق خبری از سازمان لیگ به ما اطلاع دادند مدیران این مجموعه هیچ تمایلی برای فسخ قرارداد خود با شرکت دربی استار ندارند. به هرحال آنها محموله توپ مورد نیاز خود برای برگزاری رقابت‌های این فصل را از آلمان وارد کشور کرده‌اند و قطع همکاری با دربی استار خسارت سنگینی را متوجه سازمان لیگ خواهد کرد.
در چنین فضایی وضعیت توپ‌ها به مهم‌ترین سؤال بی‌جواب فوتبال کشور تبدیل شده و همه منتظر هستند ببینند تکلیف این پرونده چه خواهد شد.
دیروز مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم ناچار شد به دنبال اوج‌گیری اعتراض‌ها درباره وضع توپ‌ها حرف بزند و بگوید: «در این باره سازمان لیگ باید توضیح بدهد و من اطلاعی ندارم. فقط می‌دانم این حق بازیکنان و مدیران است که اعتراض کنند و اگر جمع‌بندی همه این باشد که توپ‌ها ایراد دارد، باید به سمت تعویض توپ‌ها برویم. هر دوره‌ای توپ‌ها عوض شده. ابتدای لیگ همین مشکلات را داشته‌ایم»
همچنین محمدصادق درودگر عضو هیأت رئیسه و رئیس سازمان اقتصادی و سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مصاحبه‌های خود تأکید کرده‌اند در حال بررسی اعتراض باشگاه‌ها و کیفیت توپ‌ها هستند. البته آنها تأکید دارند انتقادها به وزن زیاد توپ‌ها و کیفیت آن خیلی درست نیست و وزن توپ‌ها با توپ‌های دو سال قبل فرقی ندارد و کیفیت و استاندارد ساخت توپ‌ها بالاتر هم رفته است. با وجود تمام این شرایط اما رسیدگی به این بحران را در دستور کار قرار داده‌اند و قرار است کارشناسان ویژه همه چیز را بررسی کرده و همچنین نظر تمام باشگاه‌ها در این رابطه گرفته شود و سپس تصمیم نهایی گرفته شود.
اتفاق جالب توجه اما این است که اگر سازمان لیگ قبول کند که اعتراض‌ها به کیفیت توپ‌ها درست بوده، قرارداد با دربی استار به خاطر تبعات حقوقی همانطور که اشاره شد خیلی بعید است فسخ شود. یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌های مدیران سازمان لیگ هم این است که در صورت رخ دادن چنین اتفاقی، توپ‌های دربی استار موجود در انبار که در دو فصل اخیر رقابت‌های لیگ مورد استفاده قرار گرفته بود دوباره در اختیار لیگ برتر و لیگ یک قرار دهند تا اعتراض‌ها به اتمام برسد. البته این تصمیم تنها در شرایطی اتخاذ خواهد شد که تمام اکثریت باشگاه‌ها کیفیت توپ‌ها را زیر سؤال ببرند و خواهان استفاده نشدن از توپ‌های این فصل شوند.

بیشتر بخوانید:

درودگر: پیگیر مشکلات توپ مسابقات لیگ برتر هستیم

تگ ها


توپ دربی استار توپ جدید لیگ برتر اعتراض بازیکنان و مربیان به توپ های پاکستانی توپ لیگ برتر مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال صادق‌ـــ‌درودگر لیگ برتر فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال