ماجرای اهدای کارت هدیه یک میلیونی به قهرمان جهان

اهدای کارت هدیه یک میلیونی به قهرمانان کشتی جویبار با واکنش های منفی زیادی همراه شده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، با اتفاقاتی که در مسابقات جهانی نروژ رخ داد، نام و آوازه کشتی جویبار بیش از قبل بر سر زبان ها افتاد. حسن یزدانی و کامران قاسمپور دو مدال طلا و امیرمحمد یزدانی و محمد نخودی دو مدال نقره برای کشتی جویبار به ارمغان آوردند و نقش کلیدی در موفقیت کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی داشتند. 


در بازگشت هم شاهد استقبال پرشور از سوی مردم جویبار از این قهرمانان در سطح شهر بودیم؛ اتفاقی که شاید پیش از این بیشتر در استقبال از مدال آوران المپیک رخ می داد.


اما چند روز بعد از این اتفاقات، اخبار عجیبی از پاداش هایی که به کشتی گیران ایرانی اهدا شده، به گوش رسید.


کامران قاسمپور در این باره می گوید: «مسئولان شهری آمدند و یک کارت هدیه یک میلیون تومانی دادند که آنهم مسدود بود!»


اینکه برای تقدیر از قهرمانان کشتی جهان یک کارت هدیه یک میلیونی در نظر گرفته شده، در نوع خود عجیب به نظر می رسد؛ به همین خاطر از دیروز ماجرای اهدای کارت هدیه یک میلیونی مسدود در فضای مجازی بازتاب گسترده ای داشته و خیلی از مردم آن را یک توهین به قهرمانان تلقی کردند.


برای پیگیری ماجرا با مسعود اتقایی، سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان جویبار تماس گرفتیم. او در این باره به "ورزش سه" گفت: «اول این را بگویم که مشکل کارت هدیه کامران قاسمپور از سوی بانک بوده و حل شده است. اگر می بینید در شهرهای دیگر مثل آمل و بابل به کشتی گیران خودرو یا زمین می دهند، آن ها نهایتا یک یا دو مدال آور داشتند، اما جویبار به عنوان یک شهرستان کوچک ۴ مدال آور طلایی و نقره ای داشته است. ما به این موضوع افتخار می کنیم، اما واقعا کارمان برای تقدیر از زحمات این عزیزان سخت است.»


وی در پاسخ به این موضوع که کارت هدیه یک میلیونی در شان کشتی گیران نیست، افزود: «اصلا موضوع تقدیر نبوده و این کارت هدیه ها در استقبال از قهرمانان به آن ها داده است. در تلاش هستیم به زودی یک مراسم تقدیر برگزار کنیم. این را هم در نظر داشته باشید که اداره ورزش جویبار یک ریال هم در سال ۱۴۰۰ بودجه نداشته و همین مبالغی که از آن صحبت می شود، از سوی خیرین و مسئولان شهری تامین می شود. ما بعد از المپیک با تلاش همه مسئولان و به زحمت توانستیم ۵ سکه برای تقدیر از حسن یزدانی فراهم کنیم.»


از سوی دیگر محمد نخودی، دارنده مدال نقره کشتی آزاد جهان به عنوان یکی از مدال آوران جویبار در واکنش به صحبت های سرپرست اداره ورزش جویبار به "ورزش سه" می گوید: «واقعا عجیب بود که یک کارت هدیه یک میلیونی به ما دادند. خودمان خجالت کشیدیم. الان هم می گویند مراسم تقدیر می گیریم، اما فقط حرفش را می زنند و قبلا هم چنین تجربه ای داشتیم.»


البته شب گذشته از سوی اداره ورزش و جوانان استان مازندران مراسمی با حضور وزیر ورزش برای تجلیل از مدال آوران جهانی کشتی برگزار شد که به دارندگان مدال طلا ۳۰ میلیون و به دارندگان مدال نقره ۲۰ میلیون تومان اهدا شد.

تگ ها


آزاد محمد نخودی کامران قاسمپور کشتی حسن یزدانی کشتی