ماجرای بازگرداندن تیم پرورش اندام از گرجستان

تیم منتخب پرورش اندام ایران بعد از ورود به تفلیس، به خاطر نداشتن برگه دریافت واکسن به تهران بازگردانده شد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که واکسیناسیون در سراسر جهان سرعت گرفته، این روزها برخی از کشورها قوانینی را برای ورود و خروج اتباع خارجی در نظر گرفته اند. یکی از این کشورها گرجستان است که نماینده پرورش اندام ایران را از تفلیس به تهران بازگردانده است. 


مسعود روشنی، سخنگوی فدراسیون بدنسازی در خصوص مشکل به وجود آمده در اعزام تیم پرورش اندام به مسابقات گرندپریکس گرجستان گفت: «گرجستان با تغییر قوانین خود برای کنترل ویروس کرنا بسیار روی این موضوع حساسیت دارد و برای ورود به این کشور افراد یا بایستی واکسن زده باشند یا بایستی ۱۵ روز قبل از سفر از ۵ وزارتخانه آن کشور مجوز ورود اخذ کنند. با این حال تیمی که از ایران به تفلیس پرواز کرد، با هماهنگی دکتر قاسمی، سفیر ایران در گرجستان اعزام شد و حتی طبق مذاکراتی که داشتیم، ایشان اعلام کرده بودند با توجه به پیگیری فدراسیون گرجستان مشکلی برای ورود تیم ایران پیش نخواهد آمد.»


وی همچنین عنوان کرد: «متاسفانه برخلاف مذاکرات انجام شده، بعد از رسیدن به فرودگاه تفلیس از ورود تیم ایران جلوگیری به عمل آمد. البته این مشکل فقط مختص به تیم ایران نبود و تیم های قبرس و سوریه نیز به همین شکل از سوی گرجستان برگشت داده شدند. فدراسیون اجازه نخواهد داد ورزشکاران اعزامی به گرجستان، به خاطر مشکل به وجود آمده آسیب مالی ببیند و کنار آن ها خواهد بود. فدراسیون بعد از بررسی تمام ابعاد این ماجرا به زودی در این خصوص بیانیه ای صادر خواهد کرد.»

بیشتر بخوانید:

تیم پرورش اندام ایران از گرجستان دیپورت شد!

 

تگ ها


پرورش اندام بدن سازی