ماجرای روز پرتنش علی دایی چه بود؟

کنفرانس خبری دیروز علی دایی در تبریز مثل اکثر کنفرانس های تبریز جنجالی شد و فیلم منتشره نیز نشان میداد که علی دایی با عصبانیت در جواب سئوال خبرنگاری میتازد و کنفرانس را ترک کرد ......

کنفرانس خبری دیروز علی دایی در تبریز مثل اکثر کنفرانس های تبریز جنجالی شد و فیلم منتشره نیز نشان می‌داد که علی دایی با عصبانیت در جواب سئوال خبرنگاری می‌تازد و کنفرانس را ترک کرد. ماجرای روز پرتنش علی دایی چه بود؟
 در دیدار قبلی علی دایی و هواداران تراکتورسازی در تبریز حدود 20 هزار هوادار در استادیوم حضور داشتند و علی دایی در آن دیدار تشویق شد و در کنفرانس خبری پس از بازی نیز علی دایی خود را یک آذربایجانی و هواداران تراکتور را همیشه در کنار خود خواند ولی در تقابل دیروز موضوع کلا متفاوت بود.
حدود یک هزار هوادار در استادیوم حضور داشتند و از همان لحظه ورود علی دایی به زمین شعارها آغاز شد. تراکتوری ها از دعوت به حرکت موزون دایی شروع کردند تا به خائن کردن او رسیدند نقطه عجیب داستان اینجا بود که چرا در جمع 20 هزار نفری یادگار، علی دایی تشویق می شود ولی در تجمع یک هزار نفری نه.
کنفرانس خبری آغاز شد و علی دایی در همان ابتدا خیلی گذرا از این شعارها گلایه کرد و از کلمه متاسفم استفاده کرد و اینکه این حرف ها را به حساب هواداران بزرگ تراکتور و مردم با فرهنگ آذربایجان نمی‌گذارد.
ولی ظاهرا برخی از نفراتی که با نشانه‌های خبرنگاری در سالن حاضر بوده‌اند دوباره بحث را باز می‌کند و ادعا می‌کند شاید به خاطر اتفاقات دیدار با پرسپولیس بوده باشد و علی دایی توضیح می دهد و خلاصه حرفش این بود که وقتی در تبریز به مادر من فحش می‌دهند چگونه انتظار دارید در مقابل اختلافات میان پرسپولیس و تراکتور من از شما حمایت کنم؟!
سپس خبرنگاری با یادآوری تشویق‌های دیدار قبلی و تعداد حاضران خواست موضوع را جمع کرده و علی دایی و هواداران واقعی تراکتور را تبرئه کند و علی دایی نیز با تائید حرف های این خبرنگار گفت: «چند نفر مشخص شده نمی توانند به 20 هزار نفر بگویند که به علی دایی فحش بدهید چون قبول نمی کنند به فرزند آذربایجان فحش بدهند ولی وقتی استادیوم خالی است به راحتی جو را در دست می‌گیرند ».
بحث فحاشی به خیر و خوشی داشت تمام می شد که شخصی از جمع خبرنگاران شروع به صحبت کردن کرد و برای حاضرین از خاطرات گذشته دیدار های استقلال و پرسپولیس تعریف کرده و توضیحاتی را داد که علی دایی بار دیگر حرف های گذشته خود را تکرار کرده و اظهار داشت ربطی به تیم و شهر ندارد و توهین کردن در هر کجا که باشد محکوم است و البته علی دایی کم کم آن دایی آرام 15 دقیقه قبل نبود و رنگ و رخ او سرخ شده و عصبانی بود. این فرد تلاش بر توضیح بیشتر را داشت که خبرنگاری به میان حرف های آنها ورود کرده و یک سئوال فنی در مورد بازی کرد تا ماجرای فحاشی و شعارها بدون هیچ جنجالی به پایان برسد.
دایی توضیحات فنی خود را در مورد بازی مهدی ترابی داده و از حاضرین در جمع تشکر و خداحافظی کرد و نیم خیز شد که تریبون را ترک کند که به یکباره یک خبرنگار بدون معرفی خود و رسانه اش و با صدای بلند گفت: آقای دایی شما می گوئید توهین بد است ولی شما به هواداران تراکتور توهین کردید. این سوال با خشم دایی همراه بود: «نه خودتان را معرفی می کنید و نه رسانه تان معلوم است و نه معلوم هست چه کسی هستید . متاسفم برای کسانی که شما را به جمع خبرنگاران راه داده اند. من کجای حرف هایم به هواداران تراکتور توهین کردم ؟ من گفتم هواداران تراکتور بزرگ هستند و مردم آذربایجان فرهنگ بالایی دارند و هر کسی هم که به مادر من فحش داده است به مادر خودش فحش داده. آیا این توهین است؟».
این پایان ماجرای کنفرانس جنجالی نبود. علی دایی محل کنفرانس را با کمی صحبت ترکی با خبرنگاران محل را ترک کرد و هجمه‌ها علیه این خبرنگار آغاز شد. در همین حین محمدرضا تقیون مدیر رسانه ای هئیت فوتبال استان آذربایجان شرقی و مسئول رسانه ای برگزاری مسابقات لیگ برتر در تبریز وارد سالن شده و با لحنی تند و عصبانی از رفتار همکارانش گلایه کرد.

تگ ها


اخبار روز سایپا لیگ برتر خلیج فارس فوتبال