ماجرای زنی که فوتبال اروپا را تغییر داد؛ فرشته نگهبان زلاتان

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شد زلاتان ابراهیموویچ به فوتبال روی آورد حضور خواهرش سانلا بود که همیشه از او مراقبت می‌کرد تا به خلاف کشیده نشود....

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث شد زلاتان ابراهیموویچ به فوتبال روی آورد حضور خواهرش سانلا بود که همیشه از او مراقبت می‌کرد تا به خلاف کشیده نشود.

سخت‌کوش، مغرور و  پادشاه سوپرگل‌ها!
سه خصلتی که قطعا شما را به یاد زلاتان ابراهیموویچ می‌اندازد اما او ابتدا این‌گونه نبوده. پسر سفیک ابراهیموویچی که دائما در خانه موسیقی یوگوسلاو گوش می‌داد و برخی اوقات از نوشیدن بیش از حد خوابش می‌برد و این مسئله در روحیه زلاتان تاثیراتی بدی گذاشته بود.
برترین گلزن تاریخ سوئد در کتاب «من زلاتان هستم» که حتی اسمش هم با با چاشنی غرور توام شده حقایق جالبی اززندگی‌اش بیان کرده است. تنها رفیق و یاور زندگی او خواهر بزرگترش سانلا که بود که استعداد شگرفی در ورزش «دو» داشت. پس از جدایی پدر و مادر زلاتان، سانلا به همراه مادر و زلاتان به همراه پدر زندگی می‌کردند اما زلاتان به شدت به خواهرش وابسته بود و تنها دوست داشته با او زندگی کند. سانلا همیشه در محله‌ای که خانواده ابراهیموویچ در روزنگارد زندگی می‌کردند و مواد مخدر مانند نقل و نبات در دسترس عموم بود از زلاتان مراقبت می‌کرد و او را به سمت فوتبال سوق می‌داد. زلاتان هم در آن دوران برای کسب درآمد به هر کس بتواند از او توپ بگیرد ۱ یورو پاداش می‌داد که این مسئله باعث شد تا قدرت بدنی‌ و تکنیکش هم تقویت شود. 
زلاتانی که حالا رسانه‌ها با غرورش شوخی می‌کنند و اعتماد به نفسش را دستمایه سوالات طنز خود قرار می‌دهند تمام خوشحالی‌اش تا قبل از «زلاتان» شدن، حضور پدرش در کنار زمین در یک بازی عنوان کرده است. 
می گویند مورینیو به همسر ابراهیموویچ گفته تو فقط یک وظیفه داری! زلاتان را سیر و خوشحال نگاه داری اما باعث و بانی پیشرفت ابراکادابرا خواهرش بود. شاید اگر سانلا در کنار زلاتان نبود، او هیچ‌وقت به فوتبال رو نمی‌آورد، در اروپا پیشرفت نمی‌کرد و با ادامه دوچرخه دزدی و شرارت‌های اقتضای سنش حالا در زمره موفق‌ترین توزیع‌کنندگان مواد قرار داشت و البته فوتبال را از سوپرگل‌هایش محروم می‌کرد.

بیشتر ببینید:

حرکت عجیب و زشت زلاتان در دربی لوس‌آنجلس + ویدیو

 

 

تگ ها


زلاتان ابراهیموویچ Zlatan Ibrahimović لس‌آنجلس گلکسی MLS UEFA Champions League فوتبال