ماجرای شباهت دو ۹۷ کیلویی کشتی ایران!(عکس)

مدعی وزن ۹۷ کیلوگرم می گوید درس های زیادی از محمد بنا یاد گرفته و امیدوار به کسب طلای المپیک است....

به گزارش "ورزش سه"، محمدهادی ساروی که از نظر خیلی از کارشناسان آماده ترین فرنگی کار وزن ۹۷ کیلو به شمار می رود، در قزاقستان مقتدرانه سهمیه این وزن را برای کشتی فرنگی ایران قطعی کرد.


این فرنگی کار آملی دومین مهمان برنامه امروز دایره طلایی بود و درباره مسابقات گزینشی المپیک گفت: خوشبختانه بعد از آن اردوهایی که پشت سر گذاشتیم و زیر نظر کادرفنی تمرینات خوبی را برگزار کردیم، توانستم در آلماتی کسب سهمیه کنم. در این رقابت ها کشتی های خوبی گرفتم و خدا را شکر علاوه بر سهمیه، مقام اول را هم کسب کردم.


وی در مورد حریفانش در این رقابت ها  عنوان کرد: در گزینشی کشتی گیران ازبک و چین و قرقیزستانی را بردم. مطرح ترین کشتی گیر در بین آنها، حریف قرقیزستانی بود که در یک تورنمنت هم توانسته بود الکسانیان را شکست دهد.


فرنگی کار وزن ۹۷ کیلوی ایران که در مسابقات جهانی نورسلطان نیز نماینده ایران بود، ادامه داد: قبل از کرونا در مسابقات جهانی شرکت کردم، آن وقت تازه از ۸۷ کیلو به ۹۷ کیلوگرم آمده بودم باوجودی که آماده هم بودم اما متاسفانه نتوانستم مدال بگیرم. بعد از آن در آسیایی مدال طلا گرفتم و وقفه ای که به خاطر کرونا در مسابقات ایجاد شد، باعث شد به شرایط بهتری در این وزن برسم. قبلا وزنم نسبت به حریفان پایین تر بود، اما حالا بهتر از قبل هستم. امیدوارم این روند رو به رشد را حفظ کنم تا بهترین نتیجه را در آینده بگیرم.


ساروی در مورد حریفانش نیز گفت: من با بیشتر مدعیان وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی گرفتم و مسلما این مسئله در روند آماده سازی من خیلی تاثیرگذار است. این روزها با کادرفنی کشتی های حریفان درجه یکم را دنبال کرده و آنها را آنالیز می کنیم تا اگر نماینده کشورمان در المپیک بودم، بهترین کشتی ها را ارائه دهم.


وی در سوالی در مورد شباهت چهره اش با محمدحسین محمدیان، آزادکار وزن ۹۷ کیلو نیز گفت: خیلی ها ما را اشتباه می گیرند.


کشتی گیر آملی تیم ملی فرنگی روند اردوهای تیم ملی را بعد از بازسازی خانه کشتی خوب دانست و عنوان کرد: افتخار شاگردی استاد بنا را دارم. از او درس های زیادی گرفته ام و از تجربیاتش استفاده می کنم. امیدوارم از این به بعد موفقیت بیشتری کسب کنم.


ساروی با اشاره به مهدی بالی نزدیک ترین حریفش برای رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک گفت: مهدی بالی علاوه بر اینکه رقیبم هست، خیلی هم رفیقیم. من و مهدی از جوانان با هم حریف بودیم و امیدوارم پا به پای هم پیش رفته و به هم کمک کنیم.


مدعی وزن ۹۷ کیلوگرم تیم ملی فرنگی در خاتمه گفت: هر ورزشکاری آرزویش کسب مدال طلا در المپیک است، اگر من هم به المپیک اعزام شوم، از هیچ تلاشی برای کسب خوش رنگ ترین مدال در توکیو دریغ نمی کنم.

تگ ها


کشتی