ماجرای عجیب در پرونده پرسپولیس

حمیدرضا گرشاسبی چند روز پیش گفته بود 10 خرداد رأی دادگاه تجدید نظر ورزش (CAS) در مورد پرونده پرسپولیس صادر خواهد شد اما 10 خرداد آمد و رفت اما رأی صادر نشد و پنجره همچنان به روی تیم پرسپولیس بسته است! یكی از مدیران فدراسیون فوتبال در این باره گفت: آنطور كه متوجه شدهایم پرونده به فیفا برگشته است چون وكیل باشگاه پرسپولیس در اعتراض به رأی صادره، خواها ......

حمیدرضا گرشاسبی چند روز پیش گفته بود 10 خرداد رأی دادگاه تجدید نظر ورزش (CAS) در مورد پرونده پرسپولیس صادر خواهد شد اما 10 خرداد آمد و رفت اما رأی صادر نشد و پنجره همچنان به روی تیم پرسپولیس بسته است!
 یكی از مدیران فدراسیون فوتبال در این باره گفت: «آن‌طور كه متوجه شده‌ایم پرونده به فیفا برگشته است چون وكیل باشگاه پرسپولیس در اعتراض به رأی صادره، خواهان را باشگاه ریزاسپور معرفی كرده و
CAS
به همین دلیل پرونده را به فیفا ارجاع داده است و هم‌اكنون پرونده در اختیار فیفا قرار دارد. همان‌طور كه پیش‌تر اشاره كردیم فیفا چنین محرومیت‌هایی را كاهش نمی‌دهد چون رأی را براساس شكایت باشگاه صادر نمی‌كند و دو جلسه محرومیت هم برای تیم پرسپولیس به خاطر تخطی از قوانین نقل و انتقالات صادر شده و این رأی صادر شده تا درس عبرتی باشد برای همه تیم‌ها كه در فصل نقل و انتقالات قوانین را رعایت كنند.»
این در حالی است كه در روزهای اخیر گفته شد باشگاه پرسپولیس با تغییر وكیل در پی قرار گرفتن پرونده در مسیر درست بوده و باشگاه امیدوار است پرونده دوباره به دادگاه تجدید نظر ورزش برگردد و رأی در نهایت تغییر كند.
حال این سؤال پیش می‌‌آید اگر رأی محرومیت تیم پرسپولیس براساس شكایت باشگاه ریزاسپور صادر نشده فیفا برای احقاق حق این باشگاه ترك چه اقدامی انجام داده است؟ جریمه 750 هزار یورویی كه برای تیم پرسپولیس در نظر گرفته شد پاسخی به تضییع حق باشگاه ریزاسپور بود كه البته باشگاه تركیه‌ای در ادامه و براساس درخواست رئیس‌جمهور ایران از رئیس‌جمهور تركیه شكایت خود را پس گرفت و خطاب به فیفا اعلام كرد جریمه 750 هزار یورویی را نمی‌خواهد و فیفا هم این درخواست را قبول كرد.
در بخشی از پرونده كه مهدی طارمی 4 ماه از حضور در بازی‌های رسمی محروم شد شاهد اجرای رأی از سوی فیفا بودیم به این خاطر كه مهدی طارمی به رأی صادره معترض نشد و با عدم اعتراض به رأی صادره به واقع خطای خود را پذیرفت!
می‌گویند این خود بهانه‌ای شده تا فیفا تمام و كمال به خطای تیم پرسپولیس ایمان بیاورد و رأی صادره برای این پرونده را كاملاً درست بداند! برای فیفا این سؤال پیش آمده اگر رأی صادره در این پرونده اشتباه بوده چرا مهدی طارمی به رأی اعتراض نكرد و تمام و كمال آن را قبول كرد؟

تگ ها


مهدی طارمی پرسپولیس لیگ برتر خلیج فارس فوتبال