ماجرای عجیب یک گل جنجالی در لیگ برتر

کلیدی ترین لحظه ی دیدار تیم های شهرخودرو و صنعت نفت در دقیقه ۹۰ و پیش از گل آبادانی ها رقم خورد....

جایی که در نودمین دقیقه ی مسابقه اکبر صادقی کاپیتان شهرخودرو پشت محوطه جریمه حریف دچار مصدومیت شد ولی توپ در اختیار زرد پوشان آبادانی در جریان بود تا آنها تدارک یک حمله ی همه جانبه برای جبران تک گل عقب افتاده را ببینند. 


آنها که با تمام قوا روی دروازه میزبان خیمه زده بودند ناگهان به دستور سرمربی از حرکت باز ایستادند. سیروس پورموسوی در حالی که هیچکس انتظارش را نداشت با قاطعیت به شاگرد صاحب توپش اشاره کرد تا توپ را به بیرون بزند که به وضعیت هافبک شهرخودرو رسیدگی شود.


بازیکن جوان آبادانی ها با بی میلی و تاخیر تن به این کار داد و برانکارد برای خروج کاپیتان میزبان وارد زمین شد. صادقی به محض خروج از زمین باوجود مصدومیت به دلیل حصور در واپسین دقایق بازی بلافاصله وارد میدان شد اما این پورموسوی بود که خیلی زود مزد حرکت باارزشش را گرفت.


داور در اولین دقیقه از وقت های اضافه و درست روی بازگشت توپ از بازی جوانمردانه بازیکنان شهرخودرو، خطای صادق صادقی را به نفع میهمان پنالتی اعلام کرد. ریکانی پشت ضربه ی پنالتی ایستاد و با شوتی محکم بازی را به تساوی کشاند.البته پنالتی نفتی‌ها کمی تا قسمتی مشکوک بود و باید از زوایای مختلف آن را بررسی کرد. 


جااب آنکه همین هفته ی گذشته و پس از دیدار تیم های پیکان و شهرخودرو، مهدی رحمتی مطالبی متفاوت از رعایت بازی جوانمردانه بر زبان آورده بود. 


شاید این اتفاق و پایبند بودن به بازی جوانمردانه توسط سید سیروس پورموسوی آن هم در شرایطی که دقایق اندکی تا پایان بازی مانده بود و تیم تحت هدایتش نیز با یک گل عقب بود تلنگری به سرمربی جوان شهرخودرو وارد کند تا او در گفتارش همه ی جوانب را بسنجد چرا که رحمتی همچنان الگوی بسیاری از نوجوانان و فوتبالدوستان محسوب می شود.

تگ ها


صنعت نفت آبادان سید سیروس پور موسوی سید مهدی رحمتی شهر خودرو