ماجرای نفرت عجیب سرمربی هلندی از ستاره‌های برزیلی

رافائل، مدافع سابق منچستریونایتد، ادعا کرده است که لوییس فن‌خال، سرمربی سابق یونایتد، به دلیل نفرتش از بازیکنان برزیلی صراحتا به او گفته که باید باشگاه را ترک کند....

به گزارش "ورزش سه"، رافائل، ستاره سابق منچستریونایتد، هرگز روابط تیره و تارش با لوییس فن خال را پنهان نکرده و پیشتر او را بدترین مربی که در عمرش داشته نامیده است. مدافع ۳۱ ساله برزیلی می گوید که فن خال بدون هیچ توضیحی صراحتا از او خواسته تا یونایتد را ترک کند و ادعا می کند سرمربی هلندی که با ریوالدو نیز در بارسلونا همین رفتار را کرد.

در فصل قبل از حضور فن خال در منچستریونایتد، رافائل بازیکن ثابت شیاطین سرخ بود اما در فصل ۱۵-۲۰۱۴ که فن خال هدایت شیاطین سرخ را بر عهده گرفت، ستاره برزیلی تنها ۱۱ بار در تیم اول به میدان رفت.

فن خال خیلی زود روشن کرد که رافائل بخشی از برنامه های او در اولدترافورد نیست و در سال ۲۰۱۵ مدافع برزیلی را به لیون فرستاد و به این ترتیب دوران هفت ساله رافائل در این باشگاه پایان یافت. فابیو، برادر دوقلوی رافائل، نیز در سال ۲۰۱۴، سالی که فن خال به اولدترافورد رفت، یونایتد را ترک کرد.

رافائل اکنون فاش کرده است که فن خال بدون هیچ توضیحی از شر او خلاص شد و معتقد است که این ماجرا احتمالا به این دلیل بود که سرمربی هلندی پس از درگیری با ریوالدو در اولین دوره خود به عنوان سرمربی بارسلونا، از کار با بازیکنان برزیلی "متنفر" بود.

دوقلوهای برزیلی منچستریونایتد: رافائل (راست)، فابیو (چپ)

رافائل در مصاحبه با اتلتیک در این باره گفت: "من هرگز توضیحی دریافت نکردم. وقتی فن خال آمد او فقط گفت: "تو میری". او در حالی به باشگاه آمد که از قبل تصمیم گرفته بود کدام بازیکنان را می خواهدو کدام بازیکنان را نمی خواهد و مصمم بود خیلی سریع این تغییرات را ایجاد کند. او هرگز به من توضیحی نداد.

اما من از بقیه توضیحاتی در این باره شنیدم، حتی قبل از اینکه او به یونایتد بیاید، همه به من می گفتند که او از برزیلی ها متنفر است.

من نمی دانم این درست است یا نه اما من شنیدم که موضوع با ریوالدو و زمانی که فن خال سرمربی بارسلونا بود شروع شد. او ریوالدو را روی نیمکت نشاند و ریوالدو هم شروع کرد درباره او بد صحبت کردن و تلاش کرد تا او اخراج شود. بعد از آن همه می گفتند که فن خال دیگر از برزیلی ها بدش می آید و اینکه "برزیلی ها دوست دارند مربی ها را اخراج کنند" و چیزهایی مثل این."

ریوالدو و فن خال بین سال های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۰ در بارسلونا با یکدیگر کار می کردند و هرگز رابطه خوبی با هم نداشتند. مخصوصا در رابطه با اینکه ستاره برزیلی در چه پستی باید بازی کند به شدت با یکدیگر اختلاف نظر داشتند.

فن خال می خواست ریوالدو در جناح چپ بازی کند اما او با نظر مربی اش مخالف بود و معتقد بود که باید به عنوان یک مهاجم نوک به زمین برود. هنگامی که سرمربی هلندی در سال ۲۰۰۲ بار دیگر برای هدایت بارسلونا بازگشت، قرارداد ریوالدو فسخ شد و او به میلان پیوست.

پس از مشکلاتی که فن خال با ریوالدو و رافائل داشت، سرمربی هلندی در پاسخ به این سوال که آیا حقیقت دارد که از برزیلی ها متنفر است، گفت : "ممکن نیست که فکر کنید که یک مربی یا یک انسان اگر فکر می کند که یک برزیلی حرفه ای نیست، درباره بقیه مردم برزیل هم همین نظر را داشته باشد.

رافائل توسط آنتونیو والنسیا از تیم کنار زده شد. صادقانه بگویم او مبارزه را به والنسیا باخت. من والنسیا را از یک بال راست به مدافع راست تغییر دادم.

والنسیا پس از جدایی من هم برای ژوزه مورینیو همچنان در پست دفاع راست بازی کرد، پس تصمیم من تصمیم بدی بود؟"

فن خال با وجود قهرمانی در جام حذفی انگلیس در سال ۲۰۱۶ و پس از دو سال هدایت شیاطین سرخ توسط یونایتد اخراج شد و از آن زمان دیگر به دنیای مربیگری بازنگشته است، هر چند اکنون در آستانه بازگشت از بازنشستگی است و قرار است تا برای سومین بار هدایت تیم ملی هلند را بر عهده بگیرد.

تگ ها


رافائل ریوالدو لوئیس فن خال برزیل