مادری که سریع‌ترین دونده زن جهان شد

شلی آن فریزر پس از کسب عنوان قهرمانی فرزند خود را در آغوش گرفت....

شلی آن فریزر پس از کسب عنوان قهرمانی فرزند خود را در آغوش گرفت.

به گزارش مدال،دو سال پیش، شلی آن فریزر پرایس فرزند خود را در حال تماشای رقابت‌های جهانی دو و میدانی به دنیا آورد اما او حالا قهرمان مسابقات معتبر دوحه شده است.به نقل از سایت ان بی سی اسپورت، این دونده اولین مادری است که توانسته است بعد از 24 سال قهرمانی در المپیک یا عنوان 100 متر جهان را کسب کند و او پیرترین دونده (32 ساله) نیز محسوب می‌شود.
فریزر-پرایس یک دونده اهل جامائیکا است که با داشتن فرزندی 2 ساله به قهرمانی در 100 متر دوی بانوان جهان در دوحه (قطر) دست یافته است.

فریزر پرایس، این دونده 32ساله جامائیکایی که یکی از اسطوره‌های دوی سرعت زنان به حساب می‌آید و علاوه بر چهار عنوان قهرمانی جهانی، دو مدال طلای المپیک در ماده 100متر هم در کارنامه دارد، زمانی که باردار شد از سوی عده زیادی از کارشناسان دو و میدانی به عنوان دونده‌ای تمام‌شده توصیف شد و کمتر کسی گمان می‌کرد که او بعد از مدتی دوری از میادین و به دنیا آوردن پسرش بتواند بار دیگر به نقطه اوج برگردد. ولی فریزر پرایس سال گذشته درحالیکه چند ماهی از بچه دار شدنش می‌گذشت با اراده‌ای خارق‌العاده به میادین بازگشت و نشان داد منتقدینش تا چه حد در اشتباه بوده‌اند.

فریزر پرایس که دیشب در دوحه با موهایی به رنگ رنگین‌کمان می‌دوید با ثبت زمان 10.71ثانیه که بهترین زمان ثبت شده زنان در سال 2019 بود توانست عنوان قهرمانی جهان را به خود اختصاص دهد.

 فریزر پرایس بعد از قهرمانی‌اش در گفتگو با خبرنگاران اعتراف کرد که بچه‌دار شدن در سال 2017 یا اگر دقیق‌تر بگوییم در آگوست 2017 او را با مشکلات زیادی روبرو کرده بوده. فرزیر پرایس گفت:" بازگشت برای دونده‌ای که بچه‌دار می‌شود خیلی سخت‌تر است. من زایمان سختی داشتم و بعد از آن تا ده هفته حتی نمی‌توانستم یک وزنه سبک بلند کنم. برای همین با دمبل و وزنه‌های سبک شروع کردم و راه خیلی طولانی و دشواری را پشت سر گذاشتم تا امشب به اینجا برسم".

مایکل جانسون، اسطوره آمریکایی دو و میدانی پیش از این گفته بود فریزر پرایس جامائیکایی بزرگترین دونده سرعت تاریخ است. این بانوی دونده دیشب در استادیوم خلیفه که تماشاچیان معدودی در خود داشت بار دیگر ثابت کرد که توصیف مایکل جانسون از او بی‌دلیل نبوده است. فریزر پرایس که به همراه دو برادرش در شهر کینگستون جامائیکا و در فقر مطلق، توسط مادری سرپرست خانوار بزرگ شده حالا درحالیکه خودش مادر است در قله دوی سرعت زنان دنیا ایستاده و عنوان سریعترین زن دنیا را یدک می‌کشد.  

تگ ها


مادری که قهرمان جهان شد دو و میدانی