ماراتن سختی که قوی وضعیف ندارد

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی ، شروع یک مسابقه که همه بزرگان دنیا در آن حضور دارند برای تیم های شرکت کننده کار سخت و نفسگیر است و این مساله برای تیم های قدرتمند و ضعیف فرقی ندارد، و این موضوع در رقابت های لیگ جهانی والیبال کاملا مشهود بود ......

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی ، شروع یک مسابقه که همه بزرگان دنیا در آن حضور دارند برای تیم های شرکت کننده کار سخت و نفسگیر است  و این مساله برای تیم های قدرتمند و ضعیف فرقی ندارد، و این موضوع در رقابت های لیگ جهانی والیبال کاملا مشهود بود.
برهمین اساس،تیم های شرکت کننده در این مسابقات نتوانستند از صددرصد توان خود بهره ببرند.
به هرحال روزهای اول لیگ جهانی والیبال با تمام فراز و نشیب هایش به پایان رسید و در روز دوم تیم های مغلوب روز نخست،از جمله ملی پوشان کشورمان برای جبران شکست نتیجه دیدار اول به میدان رفتند
در این بین بعضی از تیم ها همانند برزیل و بلژیک به نسبت دیدار روز نخست موفق تر عمل کرده و شکست در دیدار اول را جبران کردند، اما بعضی نیز همانند ایران و آمریکا باز هم مغلوب رقبای خود شدند.
این درحالی بود که تیم های ملی والیبال فرانسه، لهستان و صربستان در هر دو دیدار خود برابر رقبای خود به پیروزی رسیدند و حداکثر امتیاز را کسب کردند.
و اما عملکرد ملی پوشان ایرا ن در دو دیدار مقابل ایتالیا و برزیل
ملی پوشان والیبال کشورمان در چارچوب بیست وهشتمین دوره لیگ جهانی و در گروه A با تیم ملی برزیل، ایتالیا و لهستان هم گروه هستند، شاگردان 'کولاکوویچ' در دیدار نخست خود برابر تیم ملی ایتالیا سردرگم و پراشتباه بودند  و نتوانستند انتظارات را برابر تیم جوان ایتالیا برآورده کنند. هرچند کولاکوویچ نیر در ترکیب اصلی تیم ملی والیبال ایران تغییراتی ایجاد کرد و از چند جوان سود می برد اما با این همه تیم ایتالیا در این شاخص جوان تر از تیم ایران است.
درآن دیدار خلا دو بازیکن باتجربه و ارزشمند تیم ملی شهرام محمودی که به دلایل شخصی از تیم ملی کناره گیری کرده و سید محمد موسوی که دلیل مصدومیت تیم ملی را در سفر به پیزارو همراهی نکرد، کاملا مشهود بود و ملی پوشان در توپ های دریافتی و دفاع روی تور عملکرد نامناسبی داشتند و به همین دلیل مقابل ایتالیا شکست خوردیم.
بازیکنان تیم ملی در آن دیدار به خصوص در امتیازهای حساس، نتوانستند از داشته های  خود به نحو مطلوب استفاده کنند و در پایان با نتیجه 3 برصفر مغلوب ایتالیا - نایب قهرمان المپیک ریو - شدند.
و اما در روز دوم، تیم ملی کشورمان برابر برزیل قرار گرفت و بازی را خوب شروع کرد، عملکرد مناسب ملی پوشان پیروزی در گیم نخست را برای ما به همراه داشت، اما در گیم های بعدی نتوانستیم این برتری را حفظ کنیم و سه گیم متوالی بعدی را به حریف واگذار کرده تا در مجموع با کسب نتیجه 3 بر یک مغلوب قهرمان المپیک 2016 ریو شویم.
البته ملی پوشان در این دیدار به مراتب بهتر از دیدار برابر ایتالیا بازی کردند و همانطور که امیر غفور عنوان کرد: در صورت تجربه بیشتر می توانستند برای تیم برزیل مشکل آفرین شوند.
ایگور کولاکوویچ با تمجید از عملکرد ملی پوشان در دیدار برابر برزیل جنگندگی آنان را برابر حریف ستود.
او ابراز امیدواری کرد: ملی پوشان در دیدار پایانی هفته نخست مقابل لهستان عملکرد مناسب تری داشته باشند. با این نتایج و روند حرکتی شاگردان ایگور کولاکوویچ  ساعت 19 و 30 دقیقه امروز یکشنبه به دیدار لهستان قدرتمندترین تیم این گروه خواهند رفت، تیمی که با دو پیروزی برابر تیم های برزیل و ایتالیا هم اکنون در صدر این گروه قرار دارد. به هرحال باید منتظر ماند ودید که شاگردان کولاکوویچ دربازی سوم چگونه ظاهر می شود .

تگ ها


اخبار روز لیگ جهانی والیبال والیبال