مارادونا: اگر داور ویدئویی وجود داشت، گلم مقابل انگلیس مردود می شد

فیفا در تلاش است تا هر چه زودتر با ورود داور ویدئویی به فوتبال حجم اشتباهات داوری را به حداقل برساند ......

فیفا در تلاش است تا هر چه زودتر با ورود داور ویدئویی به فوتبال حجم اشتباهات داوری را به حداقل برساند.

به گزارش مدال به نقل از  وبسایت نود، دیگو مارادونا که در بازی جام کنفدراسیون ها میان شیلی و آلمان هم حضور داشت در مورد داور ویدئویی می گوید:

فوتبال نباید از بقیه جاها جا بماند. تکنولوژی در حال پیشرفت است و تکنولوژی در همه ورزش ها در حال استفاده شدن است. چطور می توان نپذیرفت که تکنولوژی وارد فوتبال نشود؟ مردم مدام می گویند که داور ویدئویی وقت را تلف می کند و باعث آزردگی خاطر می شود اما این قضیه صحت ندارد. دلخوری زمانی ایجاد می شود که حق از بین برود یا زمانی که یک گل سالم به اشتباه مردود شود. تکنولوژی باعث شفافیت می شود و برای تیمهایی که هجومی بازی می کنند نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت.  در طول ۹۰ دقیقه فراز و نشیب های زیادی وجود دارد. به نظرم داور ویدئویی باعث هیجان بیشتری در بازی خواهد شد چرا که وقتی اشتباها گل سالم یک تیم مردود می شود، تیم مذکور مجبور می شود که دفاع کند و همین قضیه از هیجان بازی کم می کند اما وقتی که همان گل سالم اعلام شود، رفت و برگشت بیشتری در جریان بازی ایجاد می شود و هیجان بیشتر می شود.

داور ویدئویی برای اولین بار در بازی های جام جهانی باشگاه ها به صورت رسمی مورد استفاده قرار گرفت. مارادونا با اشاره به گل معروفی که در مقابل انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ با دستش به ثمر رساند هم صحبت کرد:

زمانی که از تکنولوژی حمایت می کنم خودم هم یاد آن بازی می افتم. مسلما اگر داور ویدئویی وجود داشت، آن گل مردود می شد. البته می توانم به مورد دیگری هم اشاره کنم. در جام جهانی ۱۹۹۰ مقابل شوروی با دستم توپ را از جلوی دروازه رد کردم. خوش شانس بودم که داور آن صحنه را ندید. مسلما در آن زمان تکنولوژی وجود نداشت اما در حال حاضر شرایط فرق دارد. البته تنها گل من نبود که باید مردود اعلام می شد. فراموش نکنیم که انگلیس در سال ۶۶ با گلی که وارد دروازه حریف نشد، به قهرمانی رسید. در جام جهانی ۲۰۱۰ اما گل سالم لمپارد مقابل آلمان مردود شد. انگلیس پس از آن گل افت شد و آلمان با اعتماد به نفس بیشتری بازی کرد تا جریان بازی کلا عوض شود. در تاریخ جام جهانی نمونه های  زیادی هستند که در صورت وجود تکنولوژی اتفاقات متفاوتی برای نتایج بازی ها رقم می خورد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال