مارادونا برای یوونتوس بازی می کرد، الان زنده بود

کاپیتان سابق یوونتوس معتقد است بازی برای ناپولی دیه گو مارادونا را به سمت اعتیاد سوق داد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیه گو مارادونا چهارشنبه شب درگذشت و دنیای فوتبال را سوگوار کرد. او بین سال های ۱۹۸۴ تا ۱۹۹۱ برای ناپولی بهترین بازی ها را انجام داد و این تیم را وارد نقسه فوتبال اروپا کرد. در همین شهر بود که اعتیاد مارادونا به کوکائین شدیدتر شد؛ اتفاقی بعدها گفت از لحاظ فوتبالی کاملا به ضرر او تمام شد.

آنتونیو کابرینی کاپیتان سابق یوونتوس که بارها برابر مارادونا به میدان رفته، در مورد درگذشت او گفت:« دیه گو افسانه ای زنده است و یک رقیب متشخص برای ما بود. او بهترین و البته بدترین کارها را نیز در حق خودش انجام داد. معتقدم فضای یوونتوس می توانست ناجی مارادونا باشد و می توانست الان زنده باشد؛ چرا که عشق به ناپولی قوی بود و البته برای او مشکل زا و بیمارگونه. عشق به این تیم در نهایت مارادونا را رو به افول برد. دیه گو از خانواده ای فقیر رشد کرد و در ناپولی فضایی مشابه زادگاهش را تجربه کرد. او فقر و عشق به فوتبال را در ناپولی دید.»

کابرینی ادامه داد:« دیه گو را در زمین می زدند و بی گلایه بلند می شد و به کار ادامه می داد. او یک رقیب شجاع بود. در دنیای فوتبال دیه گو برای ما تنها یک بازیکن ناپولی نبود. او را فراتر از رنگ ها دوست داشتیم. دیه گو پدیده بود. ناپولی با او تغییر کرد و او یک شهر را روی دوش خودش می کشید. او درد و رنج مردم ناپولی را با تمام وجود حس می کرد و سال ها مایه غرور آنها بود.»

بیشتر بخوانید:

روزی که کریستیانو با مارادونا ملاقات کرد

القاب مارادونا؛ از بادبادک کیهانی تا پسر طلایی

 

 

تگ ها


مارادونا ناپولی فوتبال جهان ناپولی یوونتوس سری آ فوتبال