مارسلو و افت فاحش؛ تمام چالش‌های یک مدافع چپ برزیلی

مارسلو در حال گذراندن بدترین دوران خودش از سال ۲۰۰۷ است و همه به دنبال دلایل این افت هستند....
مارسلو در حال گذراندن بدترین دوران خودش از سال ۲۰۰۷ است و همه به دنبال دلایل این افت هستند.

در چند ماه گذشته و در پی افت مارسلو، سرخیو رگوئیلون به انتخاب اول سولاری برای پست دفاع چپ تبدیل شده و با پیشرفت خود در دربی شهر مادرید مقابل اتلتیکو هم ثابت بازی کرد.
مارسلو در سال ۲۰۰۷ و با استعدادیابی زیدان (مربی وقت آکادمی مادرید) از فلومیننزه به رئال پیوست و تا یک دهه سمت چپ بلانکوها را بیمه کرد اما از زمان پیوستن سولاری به رئال، مارسلو جایگاه خود را در خطر می‌بیند و هم ‌اکنون برای حضور در ترکیب اصلی هم دچار مشکل شده است. برخی اعتقاد دارند افت مارسلو به دلیل اشباع شدن و ۴ قهرمانی او در لیگ قهرمانان است. اما خیلی‌های دیگر اعتقاد دارند مارسلو هیچ‌گاه رقیب مهمی در پست دفاع چپ نداشته است. مارسلو که با کریستیانو رونالدو روابط صمیمانه‌ای دارد بارها در این فصل به یوونتوس پیشنهاد داده شده و هر لحظه امکان پیوستنش به جمع بیانکونری‌ها به گوش می‌رسد.
سایت مارکا چند نمونه از رقبای مارسلو را بررسی کرده است که با هم مرور می‌کنیم:
میگوئل تورس (۲۰۰۹ – ۲۰۰۷)
در زمان سرمربیگری برند شوستر، انتخاب اول او تورس بود اما مارسلو خود را به ترکیب اصلی تحمیل کرد و تا پایان فصل ۲۴ بار در ترکیب اصلی قرار گرفت. در فصل بعد هم مارسلو در مقابل ۱۲ بار حضور تورس، ۲۷ بار به میدان رفت و کم کم به دفاع چپ اصلی رئال تبدیل شد.
آلوارو آربلوا (۲۰۱۱ – ۲۰۰۹)
بازیکن سابق لیورپول یک مدافع چپ ذاتی نبود اما به عنوان جانشین مارسلو به جمع بلانکوها اضافه شد. مانوئل پلگرینی هم مانند شوستر به مارسلو اعتقاد داشت و همین مسئله باعث شد تا بازیکن برزیلی مادرید در آن فصل هم ۳۵ بار به میدان برود.
سال ۲۰۱۰ مورینیو سرمربیگری رئال را بر عهده گرفت و به همراه خود کاروالیو را به سانتیاگو برنابئو آورد و در همین زمان هم مارسلو به رشد خودش ادامه داد.
فابیو کونترائو (۲۰۱۷ – ۲۰۱۱)
کونترائو یکی از سرسخت‌ترین رقبای مارسلو بود و مورینیو نیز به دلیل مصدومیت مدافع برزیلی، چندین بار کونترائو را در ترکیب اصلی قرار داد. مارسلو پس از مصدومیت به ترکیب اصلی برگشت اما مورینیو در بازی‌های مهم به کونترائو بازی می‌داد. بعد از خروج مورینیو از مادرید، مارسلو بازهم مصدوم شد تا فینال کوپا دل‌ری و نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان مقابل بایرن را از دست بدهد اما او در فینال لیسبون به میدان آمد و با گلزنی خودش در قهرمانی دهم رئال تاثیر به سزایی داشت. زیر نظر آنجلوتی و بنیتز هم مارسلو بهترین انتخاب برای پست دفاع چپ بود.
تئو هرناندز (۲۰۱۸ – ۲۰۱۷)
این مدافع فرانسوی که سابقه حضور در آکادمی اتلتیکو مادرید را داشت به عنوان جانشین مارسلو برای سال‌های بعد به رئال آمد اما شروع بد او باعث شد تا تنها ۱۳ بار از ابتدار در ترکیب اصلی قرار گیرد. او هم اکنون به رئال سوسیه داد قرض داده شده تا با تقویت خود بتواند با شرایط بهتری به رئال بازگردد.
سرخیو رگوئیلون ( ۲۰۱۸)
محصول آکادمی رئال که تمام چشم‌ها را به خود خیره کرده است. او در ابتدا و در بازی‌های پیش فصل، لوپتگی را متقاعد کرد تا به تیم اصلی اضافه شود و حالا نیز سولاری را به خود علاقه‌مند کرده تا در ترکیب اصلی قرار گیرد و حالا مارسلو منتظر محرومیت یا مصدومیت رگوئیلون باشد تا بتواند جایگاهش را پس بگیرد.
آن‌چه مشخص است عدم وجود رقیبی چالش برانگیز برای مارسلو طی ۱۲ سال حضور در رئال است اما این طلسم شکسته شده و رگوئیلون با نمایش‌های خودش به مارسلو تلنگر زده است.
آیا مارسلو در مهم‌ترین جدال یک دهه اخیرش در مادرید پیروز می‌شود؟