مارکو وراتی بهترین بازیکن آماری یورو ۲۰۲۰

هافبک تیم ملی ایتالیا در بخش انتخاب بهترین بازیکنان یورو ۲۰۲۰ که براساس الگوریتم خاصی رتبه بندی می شوند، عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها را به خود اختصاص داد....

به گزارش "ورزش سه"، رقابت های یورو ۲۰۲۰ نیز با قهرمانی ایتالیا به پایان رسید. شاگردان مانچینی با ارائه عملکردی خوب و قابل توجه در این تورنمنت، موفق شدند در دیدار پایانی و به لطف ضربات پنالتی، از سد انگلیس میزبان دیدار پایانی عبور کرده و جام قهرمانی را با خود به رم ببرند.


از ابتدای این مسابقات، بخش FedEx Performance Zone یوفا اقدام به انتخاب بهترین بازیکنان این تورنمنت براساس یک سری الگوریتم طراحی شده ویژه می کرئ تا به استفاده از داده های مسابقات، بهترین بازیکنان را انتخاب کند.


نوع کارکرد این بخش بدین صورت است که به هر بازیکن یک موقعیت اصلی درون زمینی اختصاص داده می شود، جایی که انتظار می رود بیشتر اوقات در آن منطقه بازی کند. بازیکنان در پست های دروازه بان، مدافع، هافبک و مهاجم تقسیم بندی می شوند.


داده های در نظر گرفته شده برای هر بازیکن مخصوص پست آنها در زمین است. به عنوان مثال کلین شیت، تکل و توپ های بازیابی شده آمار اصلی بازیکنان دفاعی محسوب می شوند، در حالی که گل ها، پاس گل ها، پاس های سالم و پاس های کلیدی از معیارهای مهم برای هافبک ها و مهاجمان هستند.


در نهایت مارکو وراتی هافبک تیم ملی ایتالیا بالاتر از تمامی بازیکنان و با کسب ۱۵۴ هزار امتیاز، عنوان بهترین بازیکن این تورنمنت را از دید بخش آماری یوفا از آن خود کرد. وراتی در این مسابقات ۴۰۰ دقیقه برای آتزوری به میدان رفت و ۹۳ درصد پاس هایش صحیح بودند.


وراتی در این بازی ها ۴ بار برای گلزنی تلاش کرد که ناکام بود. او ۳ پاس گل داد، ۳۰ تکل موفق زد و ۳۲ بار بازپس گیری موفق توپ را به ثبت رساند. بالاترین میزان سرعتی که از این بازیکن به ثبت رسیده، ۲۷.۴ کیلومتر بر ساعت است. او همچنین به طور کلی نزدیک به ۵۰ کیلومتر را در این مسابقات دوید.


پس از وراتی، لوک شاو در رتبه دوم ایستاد. او ۵۷۵ دقیقه در ترکیب سه شیرها به میدان رفت و در دیدار فینال تک گل تیمش را به ثمر رساند. او ۱۰ بار مرتکب خطا شد، ۲۸۷ پاس سالم داد و آمار ۸۳ درصد پاس صحیح را به ثبت رساند. او ۹ تکل زد، ۲۱ بازیابی توپ داشت، ۸ دفع توپ را به ثبت رساند و در کل ۶۲ کیلومتر دوید. او سرعت ۳۱ کیلومتر بر ساعت را از خودش به ثبت رساند.


هری مگوایر، کریستیانو رونالدو و پاتریک شیک نیز در رتبه های بعدی قرار گرفتند. مگوایر در ۵۱۰ دقیقه ای که به میدان رفت، ۱ گل زد، ۴ بار مرتکب خطا شد،۳۴۱ پاس معادل با ۹۲ درصد از پاس هایش سالم بودند، ۶ تکل زد، ۳۴ بازیابی توپ داشت، ۵۱.۵ کیلومتر دوید و بالاترین سرعتی که از خودش به جا گذاشت، ۳۰.۶ کیلومتر بر ساعت بود و با ۹۰ هزار امتیاز سوم شد.


فوق ستاره پرتغالی یوونتوس نیز در این تورنمنت ۳۶۰ دقیقه به میدان رفت و ۵ گل زد. او هیچ خطایی مرتکب نشد و ۱۱۳ پاس سالم معادل ۸۶ درصد را به ثبت رساند. رونالدو ۱۶ بار برای گلزنی تلاش کرد و یک پاس گل نیز داد. او سرعت ۲۹.۷ کیلومتر بر ساعت را از خودش به جای گذاشت و ۸ ضربه درون چارچوب زد. اسطوره پرتغالی با ۸۸ هزار امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد.

تگ ها


تیم ملی ایتالیا مارکو وراتی