مارک ویلموتس در حوزه استحفاظی کی‌روش!

مارک ویلموتس، سرمربی سابق ایران هدایت تیم تیم راجا کازابلانکا از مراکش را به عهده گرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم راجا کازابلانکا که در جدول فعلی لیگ مراکش در رده دوم قرار دارد، روز سه شنبه، لاساد جرداچبی، سرمربی فعلی خود را برکنار کرد و حالا این باشگاه برای جانشینی جرداچبی با مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی ایران به توافق رسیده است.

راجا کازابلانکا سومین باشگاهی است که مارک ویلموتس در طول دوران ممربیگری خود مسئولیت هدایت آن را پذیرفته است. این سرمربی بلژیکی یک فصل را در شالکه و سپس سینت ترویدن در سال ۲۰۰۳ سپری کرده و سپس به مدت هفت سال در تیم ملی بلژیک مشغول به کار شد. مارک ویلموتس سه سال به عنوان کمک مربی و چهار سال به عنوان سرمربی در رختکن بلژیک فعالیت کرد و بسیار او را معمار نسل طلایی فوتبال این کشور می نامند.

در ادامه مارک ویلموتس در سال ۲۰۱۷ با ساحل عاج به توافق رسید و دو سال بعد هم شرایط حضور روی نیمکت تیم ملی ایران فراهم شد. مارک ویلموتس دوران خوبی در هنگام فعالیت در قاره آسیا نداشت و بعد از چند ماه حضور روی نیمکت ایران و بعد از شکست مقابل تیم ملی عراق از این تیم جدا شد.

در این حدود دو سال خبری از مارک ویلموتس نبود و حالا او هدایت تیم راجا کازابلانکا از مراکش را به عهده گرفته است. برخی رسانه ها مدعی شد مارک ویلموتس دستمزدی حدود هشت و نیم میلیون درهم از این تیم دریافت کرده و به پر درآمدترین سرمربی فوتبال مراکش در رده باشگاهی تبدیل خواهد شد.

این در حالیست که به نظر می رسد مارک ویلموتس غرامتی از فدراسیون فوتبال ایران بابت قرارداد خود نیز دریافت خواهد کرد. در دو سال اخیر نام مارک ویلموتس تبدیل به کابوس بزرگی برای فوتبال ایران شده بود و این بحران مالی فعلی را می توان ناشی از قرارداد نافرجام با این سرمربی بلژیکی دانست. جالب اینجاست کارلوس کی روش که پیش از مارک ویلموتس روی نیمکت ایران حضور داشت نیز حالا سرمربی تیم ملی مصر شده و هر دو سرمربی در قاره آفریقا فعالیت می کنند.

تگ ها


مارک ویلموتس تیم ملی ایران