مامه تیام به فنرباغچه پیوست (عکس)

مامه بابا تیام مهاجم سابق تیم فوتبال استقلال تهران با عقد قراردادی به تیم فنرباغچه ترکیه پیوست....

به گزارش "ورزش سه"، در حالی که از مدت ها پیش شایعات درباره این انتقال به اوج خود رسیده بود، امروز سرانجام تیام با عقد قراردادی به تیم فنرباغچه ترکیه پیوست و به خرید تابستانی این تیم قدرتمند شهر استانبول تبدیل شد. او از یک ماه قبل مورد توجه «زرد قناری ها» قرار داشت و پیشنهاد تیم فنرباغچه را مایه افتخار خود می‌دانست اما بعید به نظر می‌رسید که باشگاه کاسیم پاشا با این انتقال موافقت کند.

در نهایت ستاره خط حمله تیم کاسیم پاشا که در یک فصل بازی برای این تیم ترکیه ای ۱۲ گل زده و پنج پاس گل داده بود، راهی شهر استانبول شد و قراردادش را با این تیم نهایی کرد تا در ۲۷ سالگی یک انتقال بسیار بزرگ را تجربه کند و فصل آینده در یکی از سه تیم پرهوادار سوپرلیگ ترکیه توپ بزند.

مامه تیام دو سال پیش پیراهن تیم استقلال را برتن داشت و عملکرد بسیار خوبی را با تیم آبی پوش پایتخت ایران از خود نشان داد. او در بازی های آسیایی و داخلی گل های متعددی را برای آبی ها به ثمر رساند اما در پایان فصل از این تیم جدا شد و در واقع استقلالی ها نتوانستند مهاجم سنگالی خود را حفظ کنند. ستاره ای که شاید اگر بود می‌توانست در نتایج این فصل تیم استقلال تاثیر بگذارد.

فنرباغچه البته برخلاف سال های گذشته حالا وضعیت خوبی در جدول ندارد و همچنین نتوانست در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ جواز حضور در مسابقات اروپایی را کسب کند. آن ها فصل گذشته را با رتبه هفتم جدول به پایان رساندند و بهترین مهاجشمان ودات موریکی نیز ۱۵ گل به ثمر رساند.

رقم انتقال مامه تیام از کاسیم پاشا به فنرباغچه ۲ میلیون یورو برآورد شده که حاکی از افزایش ارزش این ستاره سنگالی در سوپرلیگ ترکیه و با درخشش در تیم قبلی خود است. ارزش او توسط سایت های مختلف در سال های اخیر به شدت کاهش یافته بود اما مهاجم سابق یوونتوس که هنوز در سنین جوانی به سر می‌برد، با حضور در فنرباغچه فرصت بازگشت به روزهای اوج و سطح اول فوتبال اروپا را خواهد داشت.

تگ ها


ترکیه مامه تیام فنرباغچه