ماموریت غیر ممکن برای اتلتیکو

در جام باشگاه های اروپای سابق و لیگ قهرمانان فعلی، تاکنون فقط یک تیم توانسته شکست 3-0 بازی رفت در خانه حریف را در بازی برگشت جبران کند ......

در جام باشگاه های اروپای سابق و لیگ قهرمانان فعلی، تاکنون فقط یک تیم توانسته شکست 3-0 بازی رفت در خانه حریف را در بازی برگشت جبران کند.

به گزارش مدال به نقل از  "ورزش سه"، شب گذشته رئال با نتیجه خردکننده 3-0 بر اتلتیکو غلبه کرد تا مسیرش را برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان، بیش از پیش هموار کند.

روخی بلانکوس ها حالا باید دست به ماموریتی غیرممکن بزنند تا بتوانند یک بار دیگر به فینال برسند. دیگو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو شب گذشته صراحتا گفت که تیمش برای رسیدن به این هدف ناامید نشده است.

 در واقع اتلتیکو باید کاری را انجام دهد که هیچ تیمی تاکنون مقابل رئال انجام نداده است. کهکشانی ها هرگز پس از برتری 3-0 بازی رفت، حذف نشده اند ولی در جام باشگاه های اروپای فصل 85-86، بارسلونا پس از شکست 3-0 در زمین گوته بورگ سوئد در نیمه نهایی، موفق شد در نوکمپ 3-0 پیروز شده و در ضربات پنالتی راهی فینال شود هرچند که فینال را به استوا بخارست باخت.

به غیر از بارسا هیچ تیمی نتوانسته به این مهم دست یابد و اتلتیکو باید دست به کاری بزند که تنها آبی اناری ها در تاریخ نیمه نهایی های لیگ قهرمانان آن را انجام داده اند.

فصل 60-61 بنفیکا بازی رفت را از راپید وین 3-0 برد و در زمین حریف 1-1 مساوی کرد تا راهی فینال شود. فصل 68-69 آژاکس بر اسپارتا ترانوا 3-0 پیروز شد و در بازی برگشت نیز 2-0 به پیروزی دست یافت.

فصل 84-85 یوونتوس 3-0 در زمین خود بازی رفت نیمه نهایی را از بوردو برد و در زمین حریف هم 2-0 پیروز شد تا به فینال راه یابد و در فینال نیز با غلبه بر لیورپول قهرمان شد. آخرین بار نیز فصل 2014-15 بارسا در زمین خود 3-0 بایرن را شکست داد و در بازی برگشت با وجود شکست 3-2 به فینال راه یافت و با غلبه بر یوونتوس عنوان قهرمانی را کسب کرد.

تگ ها


اخبار روز فوتبال