مانوئل نویر به دنبال یک رکورد تاریخی

مانوئل نویر می تواند امشب در ترکیب بایرن مونیخ به یک رکورد ویژه دست پیدا بکند....

به گزارش "ورزش سه"، مانوئل نویر از ۴۳۴ بازی خود در ترکیب تیم های شالکه و بایرن مونیخ در بیش از یک دهه اخیر در بوندسلیگا ۲۹۰ پیروزی کسب کرده است. در صورتی که بایرن مونیخ امشب موفق به غلبه بر لورکوزن شود، مانوئل نویر به رکورد ۲۹۱ برد مانفرد کالتز، بازیکن سابق هامبورگ خواهد رسید و می تواند در همین فصل رکورد او را نیز پشت سر بگذارد. اما هدف بعدی مانوئل نویر در رتبه اول را باید اولیور کان، دروازه بان افسانه ای بایرن مونیخ با کسب ۳۱۰ برد در تاریخ بوندسلیگا دانست.

به نظر می رسد کاپیتان فعلی بایرن مونیخ فصل بعد قادر به گذر از سد رکورد اولی کان نیز خواهد بود و تا چند ماه دیگر رکورددار کسب پیروزی در تاریخ بوندسلیگا لقب می گیرد. اما همین ابتدای سال جدید بود که مانوئل نویر یک رکورد دیگر اولیور کان را نیز به خود اختصاص داد.

او در جریان براری ۰-۴ بایرن مونیخ برابر شالکه موفق به صبت کلین شیت شماره ۱۹۷ خود در تاریخ بوندسلیگا شده و از رکورد ۱۹۶ کلین شیت اولی کان گذشت. بدین ترتیب احتمالا در سال های آتی از مانوئل نویر به عنوان پرافتخارترین دروازه بان تاریخ لیگ آلمان یاد خواهد شد. بایرن مونیخ نزدیک به یک دهه است بر بوندسلیگا سلطه یافته و بی تردید عملکرد درخشان مانوئل نویر نقش مهمی در رقم خوردن این نتایج تاریخی داشته است.

تگ ها


بایرن مونیخ مانوئل نویر