مانچینی: زندگی من یک مبارزه است

روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیا، در آستانه یورو توضیح داده است که چرا هدایت این تیم را پذیرفته است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایتالیا از ماه سپتامبر سال ۲۰۱۸ بدون شکست بوده است و در حالی پا به یورو ۲۰۲۰ می گذارد که هشت پیروزی پیاپی کسب کرده است و با ۱۰ پیروزی از ۱۰ بازی سهمیه حضور در این رقابت ها را به دست آورده است.

روبرتو مانچینی در سریال مستند شبکه RAI Sport به نام Sogno Azzurro (رویای آبی) گفت: "اگر فرد لایقی نباشی بازیکنان خیلی زود این را می فهمند.

در ابتدا هدف این بود که پس از اینکه مردم از تیم‌شان دور شدند، آنها را به تیم ملی برگردانیم. ما سعی کردیم تا یک تغییر در ذهنیت را ایجاد کنیم.

من بازیکنان زیادی با شخصیت قدرتمند پیدا کردم، نه فقط لئوناردو بونوچی و جورجیو کیه لینی، بلکه به عنوان مثال جورجینیو و نیکولو بارلا. وقتی آنها می دانند چه کاری باید انجام دهند، در ارتباط بودن با آنها راحت تر است. "

مانچینی در سال ۲۰۱۸ و پس از اینکه جامپیرو ونتورا نتوانست ایتالیا را به جام جهانی برساند، جایگزین او در تیم ملی شد.

سرمربی ایتالیا افزود: "من این شغل را پذیرفتم چرا که زندگی من همیشه یک مبارزه و یک چالش بوده است. من همچنین این عطش را احساس می کردم که این موضوع را که به رغم شایستگی هرگز با آتزوری به عنوان بازیکن چیزی نبرده بودم را جبران کنم. من ۲۰ سال در بالاترین سطح بازی کردم و این به من اجازه می دهد که تجربه ام را در اختیار بازیکنان بگذارم.

قانون اول این است که گل بزنید و گل نخورید، اما فاکتور اصلی این است که روحیه تیمی ایجاد کنیم. به همین دلیل است که اوضاع تا الان خوب پیش رفته است."

مانچینی همچنین سبکی تهاجمی تر از فوتبال را در تیم ملی ایتالیا ارائه می دهد که در بازی دوستانه برابر هلند به سرعت خودش را نشان داد.

سرمربی ایتالیا اضافه کرد: "فکر می کنم برای همه مسرت بخش بود که تشویق هلندی ها برای سبک فوتبال‌مان را شنیدیم، آن هم وقتی در زمین خودشان قدرتمندانه بر آنها سلطه داشتیم، مخصوصا بعد از اینکه ۱۰۰ سال فوتبال ما را فوتبال دفاعی خوانده بودند.

ما باید تمام تلاش خود را بکنیم و هر چه که داریم را بدهیم تا ایتالیا به صدر جهان بازگردد."

تگ ها


تیم ملی ایتالیا روبرتو مانچینی فوتبال جهان فوتبال