مانچینی عینک نزد، کیه لینی نیمکت نشین شد!

روبرتو مانچینی سرمربی ایتالیا می‌گوید که جورجو کیه‌لینی را در بازی شب گذشته برابر بوسنی و هرزگوین نیمکت نشین کرده چون عینکش را به همراه نداشت!...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، شب گذشته دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایتالیا و بوسنی و هرزگوین در چارچوب هفته نخست لیگ ملت‌های اروپا برگزار شد.

کارشناسان این دیدار بر این باور بودند که کیه‌لینی مدافع باسابقه آتزوری‌ها در ترکیب اولیه این تیم حضور دارد اما وقتی که بازی شروع شد، فرانچسکو آچِربی به میدان رفت.

پیش از دیدار شب گذشته تمامی منابع خبری با اطمینان از حضور کیه‌لینی در ترکیب خبر می‌دادند اما هنگامی که بازی آغاز شد همگی دچار سردرگمی شده بودند. فرانچسکو آچربی به جای او در ترکیب اصلی قرار گرفت و رای اسپرت مدعی شد که فدراسیون فوتبال ایتالیا تلاش زیادی کرده تا مجوز ایجاد تغییر را از یوفا بگیرد اما به آنها گفته شد که این اتفاق تنها در صورتی ممکن است که آچربی به دلیل مصدومیت از فهرست خط بخورد. به همین دلیل روبرتو مانچینی این ریسک را قبول نکرد و آچربی را به میدان فرستاد.

در نهایت  این دیدار با نتیجه یک بر یک به پایان رسید و کیه‌لینی نیز فرصت حضور در این دیدار را بدست نیاورد.

مانچینی در نشست خبری پس از بازی گفت:« این موضوع تقصیر من بود. زمانی که ترکیب را به من نشان دادند، عینک نداشتم و همین مساله باعث شد تا متوجه این اشتباه نشوم.

به این توجه نکردم که به جای کیه‌لینی این آچربی است که در ترکیب قرار گرفته است. در هر حال ما برنامه داشتیم که یک بازی آچربی و یک بازی کیه‌لینی به میدان برود. من از جورجو پرسیدم که آیا دوست دارد امشب بازی کند یا دوشنبه برابر هلند به میدان برود و او گفت امروز اما حالا موضوع را حل خواهیم کرد. این مسئله طوری نیست که انگار یک دروازه‌بان را به جای مدافع استفاده کرده باشیم. این تغییر خیلی بزرگی نبود و یک اشتباه سهوی بود.»

بیشتر بخوانید:

توقف ایتالیا و پیروزی هلند در لیگ ملت های اروپا

خلاصه بازی ایتالیا 1 - بوسنی 1

 

 

تگ ها


آث میلان روبرتو مانچینی تیم ملی ایتالیا جورجیو کیه لینی فوتبال جهان فرانچسکو آچربی یوونتوس فوتبال