مانچینی: مصدومیت اسپیناتزولا به ایتالیا دلیل قهرمانی داد

روبرتو مانچینی، سرمربی تیم ملی ایتالیا، می گوید که مصدومیت لئوناردو اسپیناتزولا باعث شد تا ایتالیا عزمش را برای قهرمانی جزم کند....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته  شبکه RAI۱ پشت صحنه هایی از فیلم مستند Sogno Azzurro (رویای آبی) را به نمایش گذاشت که در آن به واکنش بازیکنان تیم ملی ایتالیا پس از مصدومیت اسپیناتزولا در بازی برابر بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی و بیرون بردن او از زمین پرداخته شده بود.

پس از اینکه اسپیناتزولا در میانه دویدن متوقف شد و به نیمکت ایتالیا علامت داد، بلافاصله مشخص شد که او دچار مصدومیتی بسیار جدی شده است. ستاره ایتالیا را در حالی که غرق در اشک بود با برانکارد از زمین بازی بیرون بردند.

در معاینات بعدی مشخص شد که تاندون آشیل او پاره شده است و ظرف ۴۸ ساعت پس از مسابقه تحت عمل جراحی قرار گرفت قرار است شش تا ۹ ماه از میادین دور باشد.

مانچینی به عوامل فیلم مستند رویای آبی گفت: "اسپینا بهترین هافبک عقب یورو بود. به خاطر قدرت، سرعت و تکنیکش بازیکنی بسیار مهم برای ما بود و حقش این مصدومیت شدید در چنین بازی مهمی نبود.

برای همه ما لحظه سختی بود و اکنون ما چیز بیشتری داریم که باعث می شود بخواهیم این یورو را ببریم، که این کار را برای او انجام دهیم، چرا که در حال حاضر او دیگر نیمی تواند کاری باری تیم انجام دهد."

فیلم های اسپیناتزولا که همه هم تیمی هایش او در آغوش گرفته و از او استقبال می کردند قبلاً توسط اکانت های آتزوری در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود، اما در این ویژه برنامه از پشت صحنه فیلم مستند تیم ملی ایتالیا در یورو ۲۰۲۰ آنها به آنچه اسپیناتزولا در حالی که عصازنان دور می شد بر زبان آورده بود، کات کردند: "بریم و با این چوب های زیر بغل جام را بلند کنیم، عالی است!"

و این دقیقا همان اتفاقی بود که چند روز بعد وقتی ایتالیا در ومبلی انگلیس را در ضربات پنالتی شکست داد، رخ داد.

تگ ها


روبرتو مانچینی تیم ملی ایتالیا