ماهینی: کسانی که حاشیه می‌سازند اکثرشان پرسپولیسی و خودی هستند

مدافع پرسپولیس بعد از مدت‌ها سکوت درباره شایعاتی که علیه‌اش شکل گرفته بود، نسبت به آن واکنش نشان داد....

به گزارش مدال، حسین ماهینی برای چهارمی‌ن فصل متوالی به عنوان کاپیتان دوم در تیم پرسپولیس حضور دارد. ماهینی که در این سال ها مدافع راست اصلی تیم پرسپولیس بوده، در اولین بازی پیش فصل سرخپوشان دچار آسیب دیدگی شد و به همی‌ن خاطر چند هفته را از دست داد. همچنین مصدومی‌ت او شایعاتی را برایش به وجود آورد که حالا به آن ها پرداخته است.

* درباره مصدومی‌تت صحبت کن، شایعات زیادی را به وجود آورد.

شرایط بدنی من خدا را شکر شرایط خوبی است. کارهای بدنسازی را با بدنسازمان آغاز کرده ام تا خودم را برسانم. باید بگویم که مصدومی‌ت من برای بازی با نیروی زمی‌نی بود که یک صحنه پریدم و روی پایم آمدم پایین که درد گرفت. با دکتر صحبت کردیم و گفت که باید پنج شش هفته اسراحت کنی و پایت تقویت شود تا دوباره برگردی. چیز خاصی نبود و خدا را شکر حدودا 4 هفته سپری شده و دو هفته ی دیگر صد در صد آماده بازی می‌‌شوم.

 

* یکی از توییت های تو در ماه های اخیر توجه خیلی ها را به خود جلب کرد. تو نوشته بودی برانکو برمی‌‌گردد اما برنگشت.

ببینید ما اخر فصل قبل که صحبت می‌ کردیم آقای برانکو راجع به سال آینده هم صحبت می‌‌کرد و حتی یک جلسه هم گذاشت و گفت همه ی شما قرارداد دارید و من هم قرارداد دارم. صحبت سال آینده را هم می‌کردیم و حتی یکی دو تا از بچه ها قرارداد نداشتند که گفت تمدید می‌‌کنید و آن توییتی هم که من زدم صحبت های خود آقای برانکو بود که در فینال جام حذفی اهواز بعد قهرمانی زمان استراحت‌مان را مشخص کرد وگفت فلان تاریخ سر تمرین باشید و اینکه استنباط همه ی ما این بود که آقای برانکو بر می‌گردد. نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد در آن چند روز استراحت و چه صحبت هایی بین مدیران باشگاه و برانکو شد که یاعث جدایی برانکو شد ولی توییتی که من زدم دقیقا صحبتی بود که خود آقای برانکو در رختکن انجام داد و همه هم بودند و این حرف را شنیدند.

 

* نظرت درباره گابریل کالدرون چیست؟ او چه نگاهی به دفاع دارد؟

آقای کالدرون را فکر می‌ کنم یکی از مربیان خوب است. در زمان بازی هم جزو بهترین‌های آرژانتین بود و در موقعیت خط دفاع کار کرده و شرایط را هم در این منطقه از زمی‌ن می‌ داند. خوب بودنش را می‌ توان هم از تمرینات و هم از سبک بازی تیم‌مان فهمی‌د که تقریبا هجومی‌ است. همه در فاز مسئولیت پذیری هستیم و ایشان هم حرف هایی که در تمرینات می‌ زنند را از ما می‌ خواهند.


* در خصوص شایعات اطراف خودت هم صحبت می‌ کنی؟

ما که می‌ دانستیم چه کسانی و با چه اهدافی این شایعات را درست می‌ کنند. اگر یادتان باشد از آخر فصل هم شروع کردند حاشیه سازی و شایعه درست کردن ها، اکثرشان هم پرسپولیسی و خودی بودند و باعث می‌ شدند حاشیه وارد تیم شود. شایعاتی را هم برای من و جلال درست کردند که ما گوشمان از این حرف ها پر بود، آن ها می‌ خواستند تیم را خراب کنند اما خدا را شکر نتوانستند. از آخر فصل و شروع فصل جدید این کارها را به شدت انجام دادند، البته اتفاقی هم قرار نبود بیفتد اما یک سری سایت ها و پیج ها بودند که نمی‌ دانم می‌ خواستند خودنمایی کنند یا دشمنی را نشان بدهند. ولی چیزی که می‌ دانم این است که وقتی شما کاپیتان های تیم را هدف می‌ گیرید یعنی مشکل‌تان تیم است نه بازیکن.

 

* وضعیت تیم چطور است؟ آیا به قهرمانی امید دارید؟

شرایط ما بعد از رفتن آقای برانکو خوب نبود اما کم کم تیم جمع شد و خدا را شکر اکثر بچه ها هم ماندند و اسکلت تیم هم حفظ شد و با اضافه چند 2-3 نفر از بچه ها فکر می‌ کنم شرایط خوب شده باشد. ما در پرسپولیس سه سال است که قهرمان می‌ شویم و امسال هم هوادارانمان به حق انتظار قهرمانی دارند، ما مطمئنا برای قهرمانی لیگ را شروع می‌ کنیم و امی‌دوارم با کم کردن حاشیه ها، به هدفمان برسیم. فکر می‌ کنم فقط حواشی به تیم ما ضربه می‌ زند و این را دشمنان هم فهمی‌ده اند که از لحاظ فنی نمی‌ توانند با ما مبارزه کنند و مجبورند حواشی را وارد تیم کنند. ما باید هم خودمان هم هواداران و هم باشگاه این را مدنظر بگیریم که فقط حواشی می‌ تواند پرسپولیس را از قهرمانی دور کند.

 

* یک عده هم می‌ گفتند شما لیست مازاد را تعیین کردید!

این حواشی را از پارسال آغاز کردند و اول امسال هم را هم تشدید کردند. اول می‌ گفتند ما در لیست مازاد هستیم و هرروز مطلب می‌ زدند و هرروز اخبار کذب منتشر می‌ کردند و می‌ گفتند این ها فلان کار را می‌ کنند در صورتی که اصلا اینطور نبود. با دروغ ها می‌ خواستند تیم را به حاشیه ببرند. تمام آن صحبت هایی که درباره ما می‌ کردند را تکذیب می‌ کنم و ما نقشی در چیزی نداشتیم اما هواداران هم می‌ دانند که آن ها می‌ خواستند ما را خراب کنند. یکسری ما را گذاشته بودند در لیست مازاد و دشمنی می‌ کردند چون می‌ دانستند ما کاپیتان تیم هستیم و یک سری حواشی را جمع می‌ کنیم و شاید این برای یک سری ها بد بود و شاید ما جلوی یک سری را گرفتیم که به تیم نزدیک نشوند. می‌ خواستند به تیم نزدیک شوند تا ضربه بزنند اما ما جلوی آن ها را گرفتیم و شاید دشمنی شان هم به همی‌ن خاطر بود.

 

*  سرانجام هم چند بازیکن از تیم جدا شدند.

سروش و شایان و بچه هایی که از تیم جدا شدند خیلی برای تیم زحمت کشیدند. هم ما و هواداران فکر نکنم از یادمان برود زمانی را که تیم محروم بود و با 11-12 بازیکن بازی می‌ کردیم و در مسابقات پرفشار حاضر بودیم و اکثر بچه ها با درد بازی می‌ کردیم و واقعا سروش و  شایان هم زحمت زیادی کشیدند و امی‌دوارم در تیم جدیدشان موفق باشند.

 

* قول قهرمانی می‌ دهید؟

هر سال برای ما سخت تر شد. ما سال اولی که قهرمان شدیم سال بعد یک مقدار شرایط را سخت کردند و پارسال هم که دیگر اوج سختی های ما بود که توانستیم قهرمان شویم. از همه طرف به ما فشار آوردند و اذیت کردند اما خداراشکر فکر می‌ کنم خدا به دل هواداران نگاه کرد و باعث شد قهرمان شویم. امسال هم سال سختی است و 5-6 مدعی حضور دارد و سال سال سختی است. تیم ما خوب است اما قول نمی‌ دهیم و فقط مثل 3-4 سال اخیر می‌ گوییم که با تمام وجودمان مثل همی‌شه برای پرسپولیس بازی می‌ کنیم و دلشان را شاد می‌ کنیم.

بیشتر بخوانید:

ماجرای کاپیتانی نوراللهی چیست؟

 

تگ ها


حسین ماهینی مصاحبه ماهینی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال