مایدا در لیست سیاه

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فارس، 17 فروردین ماه سال 95 مایدا چیچیچ اسلوونیایی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال بانوان ایران انتخاب شد تا هدایت تیم های پایه را برعهده بگیرد، اما بعد از چند جلسه حضور هدایت تیم ملی بزرگسالان نیز به این مربی داده شد تا همه کاره تیم های ملی بانوان در رده های مختلف سنی شود ......

به گزارش مدال به نقل از خبرگزاری فارس، 17 فروردین ماه سال 95 مایدا چیچیچ اسلوونیایی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال بانوان ایران انتخاب شد تا هدایت تیم های پایه را برعهده بگیرد، اما بعد از چند جلسه حضور هدایت تیم ملی بزرگسالان نیز به این مربی داده شد تا همه کاره تیم های ملی بانوان در رده های مختلف سنی شود.

* مایدا با ایران کارنامه اش را سنگین کرد

اگرچه نگاهی کوتاه به رزومه این سرمربی خارجی نشان می دهد، وی فعالیت های زیادی در کشورهای مطرح جهان نداشته و به عنوان یک بدنساز در صربستان دستیار یک مربی ایتالیایی بوده است. بنابراین پیشنهاد از سوی ایران که در والیبال مردان در جهان زبانزد است فرصتی به شمار می رفت تا این مربی خارجی به عنوان سرمربی تیم ملی ایران بار رزومه اش را سنگین کند. هر چند مایدا با ورودش به ایران حاشیه های زیادی را به دنبال داشت و باعث شد تا چند مربی سرشناس در همان ابتدای ورود از والیبال بانوان کنار بکشند تا مایدا یک تنه کار را جلو ببرد.

 

مایدا چیچیچ با تیم ملی بزرگسالان ایران و در ادامه با تیم ملی نوجوانان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کرد، اما نتیجه همان بود که قبلا نیز با مربیان داخلی کسب شده بود، همین نکته باعث شد تا بعد از مسابقات قهرمانی آسیا در چین، مایدا به کشورش بازگشته و مسئولان فدراسیون ایران نیز در اندیشه جذب مربی دیگر باشند.

* فدراسیون آب پاکی را روی دست مایدا ریخت

محمود افشاردوست دبیر فدراسیون والیبال در این باره تاکید کرد برای قرارداد با مایدا باید بررسی بیشتری از نظر فنی صورت بگیرد و فدراسیون در حال حاضر گزینه خاصی را برای جایگزینی ندارد، اما شنیده ها حاکی از این است که مایدا پیشنهادی از سوی یک تیم باشگاهی در لیگ ایتالیا دارد و فدراسیون ایران نیز به وی پیغام داده در صورت تمایل مایدا می تواند با این تیم قرارداد ببندد. بنابراین به نظر می رسد عدم تمدید قرارداد با مایدا از سوی فدراسیون ایران تقریبا قطعی است.

* مدیریت ضعیف 2 ساله و بالاخره خداحافظی

غیر از رفتن مایدا، زهره میرسپاسی نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال نیز از سمت خود استعفا کرد. زهره میرسپاسی از 22 فروردین سال 94 به عنوان نایب رئیس بانوان فدراسیون والیبال معرفی شد، شخصی رسانه ای که فعالیتش بیشتر در این بخش متمرکز بوده و سابقه مدیریت در هیچ فدراسیونی نداشت.

وی در زمان 2 سال فعالیتش هیچ گاه نتوانست با همکاران رسانه ای خود ارتباط خوبی برقرار کند و در پاسخ به سوالات نیز آنها را به رئیس یا دبیر فدراسیون ارجاع می داد.

 

مدیریت ضعیف این گوینده خبر باعث شد تا حاشیه هایی زیادی در فدراسیون به وجود آید اما بالاخره میرسپاسی بعد از این مدت که به نظر می رسد نتوانست هیچ کار مثمرثمری انجام دهد، تصمیم گرفت صندلی قدرت را رها کند تا دوباره در فاصله نزدیک به مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جوان این صندلی خالی بماند.

حالا باید دید محمدرضا داورزنی که به عنوان معاون حرفه ای و قهرمانی وزارت ورزش مدت کوتاهی است در این پست کارش را شروع کرده چه تدبیری برای پست نایب رئیسی بانوان خواهد داشت؟

وی با فعالیتی که در والیبال مردان داشت باعث شد تا نام ایران در سطح تیم های مطرح جهان قرار بگیرد، اما باید دید داورزنی می تواند بانوان را هم برای همیشه از حاشیه دور کرده و آنها را در رده تیم های مطرح جهان بالا بکشد؟

تگ ها


اخبار روز والیبال