مایکل اوون: اگر مربی منچستر بودم، فرد را اخراج میکردم!

ستاره سابق لیورپول و تیم ملی انگلیس با انتقاد شدید از فرد بازیکن منچستریونایتد، اعلام کرد که اگر او مربی شیاطین سرخ بود، فرد را اخراج می کرد....

به گزارش "ورزش سه"، دیدار شب گذشته تیم های منچستریونایتد و پاریس جنجالی برگزار شد که در نهایت تیم فرانسوی ها با نتیجه ۳ بر یک از سد شاگردان سولسشر عبور کردند و وضعیت این گروه پیچیده و سخت شد.


در این مسابقه فرد بازیکن برزیلی منچستریونایتد در دقیقه ۲۰ با لئاندرو پاردس هافبک آرژانتینی پاریسی ها در میانه میدان درگیر شد که فرد با یک ضربه سر به صورت پادرس، باعث شروع جنجال ها در این بازی شد.


درحالیکه دنیله اورساتو داور ایتالیایی این مسابقه پشت به صحنه بود، از VAR کمک گرفت و برای چک کردن این صحنه به سمت مانیتور کنار زمین رفت. در حالیکه به نظر می رسید فرد پس از بازبینی این صحنه با کارت قرمز داور مواجه شود، ولی اورساتو تنها به دادن یک کارت زرد بسنده کرد تا بازیکنی برزیلی شیاطین سرخ با خوش شانسی از دریافت کارت قرمز فرار کند.


اما در نیمه دوم یک دقیقه پس از گل دوم پاریسی ها که توسط مارکینیوس به ثمر رسید، فرد در میانه میدان برای زدن توپ آندر هررا اقدام به تکل کرد و با اینکه او ابتدا توپ را زد، اما اورساتو کارت زرد دوم را به او داد تا این بازیکن در بدترین زمان ممکن از بازی اخراج شده و تیمش را ۱۰ نفره کند.


هر چند در تصاویر تلویزیونی به نظر می رسید فرد ابتدا توپ را زده است، اما اورساتو اعتقادی به کمک گرفتن از کمک داور ویدیویی نداشت. در این لحظت، فرد در کنار زمین ایستاده بود به امید اینکه داور مسابقه با بازبینی صحنه کارت زرد دوم او را پس بگیرد ولی اورساتو بر سر تصمیم خودش ماند و بدون کمک گرفتن از VAR، فرد را اخراج کرد.


پس از این بازی، مایکل اوون ستاره سابق تیم ملی انگلیس که به عنوان کارشناس این مسابقه در شبکه BT Sport حضور داشت به شدت از فرد انتقاد کرد و ادعا کرد که اگر او به جای سولسشر مربی منچستر بود، هرگز به فرد اجازه حضور در ترکیب تیمش را نمی داد.


اوون گفت: همه اشتباه می کنند ولی این حرکت فرد رقت انگیز بود. فرد باید در همان صحنه اول که با سر به صورت پاردس کوبید اخراج می شد. من به فرد می گویم که تو یک انسان بالغ هستی. شما نیازی به انجام این کارهای کوچک برای به خطر انداختن تیم خود ندارید.


اوون در ادامه گفت: فرد با این حرکت باعث به خطر انداختن منچستر شد. اگر من مربی منچستر بودم و یکی از بازیکنانم این کار را انجام می داد، آن بازیکن دیگر برای من بازی نمی کرد.


سولسشر نیز در پایان بازی گفت: فرد خوش شانس بود که در نیمه اول اخراج نشد. او از یک کارت قرمز فرار کرد. فرد نباید سر خود را به سمت صورت پاردس می برد. البته فکر نمی کنم او را لمس کرده باشد. فرد کمی خوش شانس بود که در آن صحنه اخراج نشد.

تگ ها


مایکل اوون منچستر یونایتد