مایک تایسون: هنوز کودک درونم زنده است!

قهرمان سابق سنگین وزن بوکس جهان در ۵۴ سالگی بعد از یک وقفه طولانی بار دیگر روی رینگ خواهد رفت.&#۱۶۰;...

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از ایران ورزشی، مایک تایسون قهرمان سابق بوکس سنگین‌وزن جهان که خودش را برای بازگشت به رینگ بوکس آماده می‌کند، می‌گوید سیر صعودی توأم با رکوردشکنی‌اش برای رسیدن به قله بوکس دسته سنگین‌وزن جهان خیلی سریعتر از چیزی که می‌بایست او را به مقام قهرمانی رساند و همین موضوع هم سبب شد که او اسیر افکاری شوم شود.


تایسون ۵۴ ساله که این روزها خودش را برای بازگشت به رینگ و مبارزه‌ای نمایشی با روی جونز جونیور آماده می‌کند، شنبه هفته آینده بعد از سال‌ها اولین مبارزه‌اش را انجام خواهد داد. درباره این مبارزه و انتظارات از مردی که در ۲۰ سالگی جوان‌ترین قهرمان بوکس سنگین‌وزن جهان شده بحث‌های فراوانی صورت گرفته است.


خود تایسون اما ارزیابی جالبی از این مبارزه دارد. او گفت: «من فکر می‌کنم که «روی» می‌تواند کمی سیلی خوردن دور رینگ را تحمل کند. فکر کنم هوای آن آشپزخانه خیلی گرم خواهد بود (کنایه از جو مبارزه)». تایسون که با پادکست «No Passion No point» در شبکه BBCگفت‌و‌گو می‌کرد، با اشاره به اینکه قرار نیست مبارزه‌ای جدی و خشونت‌آمیز میان او و روی جونیور در بگیرد درباره جزئیات این رویداد صحبت کرد و گفت که در این مبارزه هیچ‌یک از دو بوکسور نباید به فکر ناک‌اوت کردن حریف بروند. گویا قرار است که هر راند از این مبارزه هشت راندی، برخلاف مبارزات رسمی که هر راند آن ۳ دقیقه‌ است، دو دقیقه به طول انجامد. ظاهراً هدف از برگزاری این مبارزه بیشتر به وجد آوردن تماشاگران و دوست‌داران بوکس از دیدن دوباره تایسون در رینگ بوکس مقابل جونز ۵۱ ساله (۴ بار قهرمان جهان) باشد تا فراهم آوردن فرصتی برای هر یک از این دو بوکسور به منظور به رخ کشیدن آمادگی‌شان برای مبارزات بعدی. 


این مبارزه همچنین بهانه‌ای شده تا تایسون به یاد روزهای پرحاشیه حرفه‌اش بیفتد که افتخاراتش از جمله مقام قهرمانی جهان در سال ۱۹۸۶، تحت‌الشعاع اتفاقات رسواکننده زندگی شخصی‌اش ازجمله ۶ سال حبس به جرم تجاوز، مشکلات مالی و اعتیاد قرار گرفت. تایسون معتقد است که اگر در سنین پایین قهرمان جهان نشده بود، شاید آن اتفاقات ناگوار هم برای زندگی شخصی‌اش رخ نمی‌داد.


او گفت: «بهترین مقطع از زندگی من احتمالاً درست قبل از قهرمان شدنم بود چون به محض اینکه قهرمان شدم زندگی‌ام دستخوش اتفاقات مختلف واقع شد. من زمان مناسبی قهرمان نشدم. قهرمانی در آن سن پایین سبب شد که اطرافم پر از خون‌آشام‌های احساسی شود.»


تایسون می‌گوید الان آنقدر عاقل شده که خودش را کنترل کند هرچند کودک درونش همیشه زنده است. او ادامه داد: «کودک درون من همیشه زنده است. من الان می‌دانم که چطور او را کنترل و از او محافظت کنم اما در آن سال‌هایی که کارهای احمقانه می‌کردم و به زندان افتادم مراقب کودک درونم نبودم. بهترین اتفاقی که برای هر زن و مرد جوانی می‌تواند رخ دهد داشتن یک الگوی شایسته است که مراقب آنها باشد. احساسات باید دوطرفه باشد. موفقیت شما در تحقق اهداف‌تان باید آنها را خوشحال کند. به این فکر کنید که من بدون بوکس الان کجا بودم. من حتی نمی‌خواهم به آن فکر کنم. من الان مسئولانه و عاقلانه زندگی می‌کنم. الان زندگی فقط در این خلاصه می‌شود.»

تگ ها


مایک تایسون بوکس پیشکسوت بوکس