مبارزه قرن

......

 

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت می خواهید آن را «مبارزه هزاره سوم» بنامید یا به آن به چشم رقابتی نفرت انگیز و غیرانسانی نگاه کنید اما آنچه ما می توانیم به شما اطمینان بدهیم این است که این مبارزه، به طور قطع در لاس وگاس انجام خواهد شد. مبارزه ای میان یکی از برترین بوکسورهای تاریخ جهان یعنی فلوید می وِدرِ بازنشسته و بزرگترین ستاره «مسابقات قهرمانی مبارزه نهایی» (UFC) یعنی کانر مک گریگور.

بسیاری از هواداران و کارشناسان سعی کردند برای این مبارزه، یک نام خاص انتخاب کنند اما هیچکدام موفق نشدند لقب شایسته ای برای چنین مبارزه بزرگی پیشنهاد دهند. بله، ما شاهد رقابت یک بوکسور با رکورد 49 برد و بدون شکست با مبارزی خواهیم بود که تاکنون سابقه حضور در یک مسابقه رسمی بوکس را نداشته.

این مسابقه چه زمانی انجام خواهد شد؟

خب احتمالاً با خواندن این مقدمه، کنجکاو شده اید تا این مسابقه را تماشا کنید. برای کمک به شما می گوییم که این جدال روز شنبه 26 آگوست (4 شهریور)، در تی موبایل آرنا (T-Mobile arena) لاس وگاس شروع خواهد شد. با توجه به فاصله زمانی آمریکا با ایران، این دیدار در ساعات بامداد روز یک شنبه به وقت تهران، قابل تماشا خواهد بود.

آشنایی بیشتر با دو مبارز

فلوید می وِدر در سال 2015 با رکورد 0-49 پیروزی، از رقابت های حرفه ای بوکس اعلام بازنشستگی کرد. از او به عنوان یکی از برترین بوکسورهای تاریخ جهان یاد می شود که در فاز دفاعی بسیار مستحکم و ضربات هجومی اش به همراه تحرک بالا، همچون مرگ، هولناک است. پیروزی در این دیدار می تواند او را با رکورد 50 پیروزی در دسته سنگین وزن، بالاتر از راکی مارسیانو (با رکورد 0-49) قرار دهد.

در سوی دیگر، کانر مک گریگور ایرلندی قرار دارد که قهرمانی در دسته سبک وزن و نیمه سنگین را در کارنامه می بیند. او به خاطر ضربات مرگ بار و سهمگیم اش که موجب ناک اوت های مکرر رقیبان اش شده، زبان زد خاص و عام است. کانر در رینگ بسیار با تحرک است و رقص پاهایش، حریفان را دچار سردرگمی می کند.

کری خوانی های مبارزین

فلوید می ودر در اولین کنفرانس خبری این جدال گفت: «برای من مهم نیست که رقابت در رینگ بوکس باشد یا قفس مبارزه نهایی. هر کسی که مقابلم قرار بگیرد، دهانش را سرویس می کنم.» کانر مک گریگور در جواب این جمله گفت: «پیرمرد، تو بیش از 20 سال است که کسی را ناک اوت نکرده ای! تو دیگر حتی قادر نیستی لباس ات را به تنهایی بر تن کنی. حرف های من را به خاطر داشته باشید، روز 26 آگوست پاهای کوچک ات، آن سر کوچک ات، و آن بدن زیزه میزه ات را طی 4 راند، به خوبی خُرد خواهم کرد و در انتها آنچیزی که لایقش هستی یعنی ناک اوت را به تو اهدا خواهم کرد

 

 

تگ ها


اخبار روز المپیک