مبارزه نمادین با نژادپرستی، ایتالیا زانو نمی‌زند

ملی پوشان ایتالیا امشب قبل از بازی با اتریش، حرکت سمبلیک زانو زدن به نشانه مبارزه با نژادپرستی را انجام نخواهند داد....

به گزارش "ورزش سه"، منابع خبری در کشور ایتالیا مدعی شده‌اند که اگر سایر تیم‌های حاضر در رقابت‌های یورو ۲۰۲۰ برای نشان داد انگیزه خود برای مبارزه با نژادپرستی پیش از آغاز بازی‌های خود در زمین بازی زانو بزنند(حرکت نمادین پس از مرگ جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی) بازیکنان آتزوری نیز صرفاً برای همبستگی با آن تیم‌ها این اقدام را انجام خواهند داد، هر چند که اعضای تیم به این شیوه اعتراض به نژادپرستی اعتقاد ندارند.

بحث خودداری ایتالیایی‌ها از زانو زدن پیش از بازی‌های یورو ۲۰۲۰ در حالی که این تیم امشب در مرحله یک هشتم نهایی باید به مصاف اتریش برود، زمانی سوژه شد که ۶ از بازیکنان این تیم برخلاف هم‌تیمی‌های خود قبل از بازی‌ اخیر آتزوری مقابل ولز زانو نزدند. لئوناردو بونوچی کاپیتان این تیم هم در نشست خبری روز گذشته خود گفته بود که ایتالیایی‌ها هنوز درباره لزوم انجام این کار به اجماع نرسیده‌اند.

 به نظر می‌رسید که بازیکنان آتزوری با هم قرار گذاشته‌اند که همگی این کار را انجام دهند و یک منبع خبری در داخل اردوی تیم این موضوع را به اطلاع خبرگزاری رسمی ایتالیا (ANSA) و شبکه اسکای اسپورت ایتالیا رسانده است، با این حال قبل از بازی ایتالیا و اتریش که ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران برگزار خواهد شد، هیچ بازیکنی زانو نخواهد زد، چرا که از سمت تیم ملی اتریش تمایلی برای انجام این کار صورت نگرفته است.

در این بین تصمیم ملی‌پوشان ایتالیا منحصر به این بازی نخواهد بود و در صورت صعود آنها به مراحل بالاتر هر تیمی که خواهان اجرای حرکت نمادین مبارزه با نژادپرستی شود، آتزوری هم همراهی‌اش خواهد کرد. تصمیم آنها در حالی که باعث خوشحالی عده زیادی شده، از نگاه برخی دیگر هم بی‌فایده قلمداد شده که به نظر این دسته، مبارزه با نژادپرستی چیزی نیست که با چنین حرکات نمایشی در زمین بازی قابل ریشه‌کن شدن باشد، بلکه باید به شیوه‌ای دیگر با آن مبارزه کرد.

تگ ها


تیم ملی ایتالیا یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان فوتبال