مبعلی:از دایی،منصوریان و آنهایی که به من رای دادند ممنونم

هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت:از دایی، منصوریان و همه آنهایی که به من رای دادند تشکر می کنم و از مسئولان و برنامه ریزان مراسم بهترین ها عذر می خواهم که نتوانستم در مراسم حاضر شود ......

هافبک تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت:از دایی، منصوریان و همه آنهایی که به من رای دادند تشکر می کنم و از مسئولان و برنامه ریزان مراسم بهترین ها عذر می خواهم که نتوانستم در مراسم حاضر شود.

به گزارش  مدال و به نقل از وب سایت نود ، ایمان مبعلی، در خصوص دیدار هفته اول فولاد مقابل پرسپولیس و انتخابش به عنوان بهترین پاسور لیگ شانزدهم صحبت های زیر را انجام داد:

*ابتدا از بازگشتت به فولاد صحبت کن.

واقعیت این است که وقتی مسئولان فولاد پیشنهاد دادند روی آن فکر کردم و با آنها پای میز مذاکره نشستم. خاطرات خوبی از شهر اهواز دارم و خوب به یاد دارم سالی که در لیگ برتر ۸۳-۸۴ قهرمان ایران شدیم.به همین خاطر وقتی از طرف باشگاه و شخص سید«پورموسوی» پیشنهاد شد تصمیم گرفتم به اهواز بیایم و از این بابت هم خوشحالم.خوشحالم که در خوزستان بازی می کنم و می توانم به هم استانی هایم کمک کنم. امیدوارم امسال بتوانیم روزهای خوبی را برای مردم خوزستان رقم بزنیم.

*از بازی هفته اول و بازی مقابل پرسپولیس بگو.

ما مقابل پرسپولیس شکست خوردیم که فکر می کنم این تیم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی آسیاست. این را بدون تعارف می گویم. پرسپولیس ۳ عامل دارد که می تواند قهرمان آسیا شود. کادر فنی، بازیکنان و تماشاگران این تیم مکمل یکدیگر هستند و ما در هفته اول باید با چنین تیمی رقابت می کردیم. از طرفی چند مصدوم داشتیم و تغییرات در تیم ما نسبت به سال گذشته بسیار زیاد بود. به نظرم شانس ما برای امتیاز گرفتن در این مسابقه خیلی کم بود و تلاش بسیار زیادی انجام دادیم اما ان شاالله از بازی های خانگی مان نهایت استفاده را خواهیم برد.

* کار کردن با پورموسوی چگونه است؟

پورموسوی یک فرد روراست، صادق و پاک است. یکی از دلایلی که بازیکنان سید را دوست دارند، همین است. در این فوتبال آنقدر حواشی زیاد است که خیلی از مربیان درگیر این حواشی می شوند و ممکن است روی آنها تاثیر بگذارد اما پورموسوی روراست تر است و در این شرایط حاشیه ندارد. این را هم اضافه کنیم که من ۱۸ سال پیش شاگرد سیروس پورموسوی در تیم جوانان استقلال اهواز بودم که به همراه این تیم قهرمان هم شدیم.

* ظاهرا در این یکی دو سال قصد خداحافظی داشتی اما پیشنهاد فولاد مانع از این کار شد.

من در ۲-۳ سال گذشته به خداحافظی خیلی فکر کردم و سعی کردم با این موضوع کنار بیایم. اعتقادم این است تا زمانی که یک بازیکن بتواند بازی کند باید این کار را انجام دهد. سخت است فوتبالیست به یک باره از فوتبال کنار برود و بعضی مواقع یک بازیکن مجبور می شود به خاطر مصدومیت این کار را انجام دهد. من به خیلی از بازیکنان حق می دهم که تا جایی که می توانند بازی کنند. یکسری مجبورند به خاطر مسائل مالی فوتبال را ادامه دهند و یکسری هم به خاطر شرایط حرفه ای و بدنی خودشان به کار ادامه می دهند. فوتبال برای ما فوتبالی ها وابستگی ایجاد کرده و همانطور که گفتم حق می دهم که یکسری از بازیکنان خداحافظی کنند.

* خودت چطور کنار آمده ای؟

من سعی کردم در این یکی دو سال به این موضوع فکر کنم تا بعد از خداحافظی راحت تر با آن کنار بیایم. وقتی پای درد و دل خیلی از آنها که فوتبال را کنار گذاشتند، نشسته ام متوجه شدم که چقدر خداحافظی از فوتبال سخت است. به خاطر این خودم را آماده کردم حالا وقتش کی برسد، خدا می داند.

* با این شرایط که خودت می گویی یکی دو سال است به خداحافظی فکر می کنی به عنوان بهترین پاسور لیگ دست پیدا کردی. راز این موفقیت چیست؟

در ابتدا باید از ۲-۳ نفر تشکر کنم. اول از آنها که من را انتخاب کردند و به من رای دادند. سخت است از بین بازیکنان، تیم های استقلال و پرسپولیس یک نفر از نفت به عنوان بهترین پاسور انتخاب شود. من نمی دانم چه کسانی رای دادند اما از آنها ممنونم. تشکر دومم را از علیرضا منصوریان و علی دایی می کنم که در این دو سال اخیر برایم خیلی زحمت کشیده اند. تشکر سوم از هم تیمی های عزیز در نفت است چون آنها خیلی روی موفقیت من تاثیر داشتند و خیلی ها هم توپ هایی که من به آنها دادم را تبدیل به گل کردند. بعد از بازی با پرسپولیس و فولاد تلفن همراهم خاموش بود و به همین خاطر نتوانستم در مراسم شرکت کنم که از مسئولان و دست اندرکاران این مراسم عذرخواهی و تشکر می کنم و قدردان محبت آنها هستم. در مورد موفقیت هم باید بگویم که لطف خداست و من فقط تلاش کردم و بقیه را به او سپردم.

* به نظر می رسد تصمیم داری در فولاد از فوتبال خداحافظی کنی.

فولاد تیمی است که هوادارانش را دوست دارم و بدم نمی آید در فولاد از فوتبال خداحافظی کنم و اینجا به نوعی بازنشسته شوم اما در این سال ها که فوتبال بازی کردم به این نتیجه رسیدم که فوتبال قابل پیش بینی نیست و معلوم نیست در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

* و صحبت پایانی.

درخواستم از مردم خوزستان و هواداران فولاد این است که از تیمشان امسال حمایت کنند. ما تغییرات زیادی در فولاد خوزستان شاهد بوده ایم و بازیکنان جوان و خوبی به تیم اضافه شدند و فقط مردم باید از ما حمایت کنند چون بدون حمایت آنها کار خیلی سخت است. به قولی شعار ما این است که هوادار فولاد امسال یار دوازدهم ما خواهد بود و ما روی کمک آنها خیلی حساب کردیم.

تگ ها


اخبار روز فوتبال