متقیان: برای مسابقات تایلند یک ماه اردوی مفید داشتیم

به گزارش مدال -هاله متقیان بازیکن لیبروی تیم ملی والیبال بانوان زیر 23 سال کشورمان درباره دیدارهای تیم ایران در تایلند اظهار داشت: در بازی برابرمالزی با 70 درصد از آمادگی حاضر شدیم ......

 به گزارش مدال -هاله متقیان بازیکن لیبروی تیم ملی والیبال بانوان زیر 23 سال کشورمان درباره دیدارهای تیم ایران در تایلند اظهار داشت: در بازی برابرمالزی با 70 درصد از آمادگی حاضر شدیم. ابتدای بازی هم از حریف 10 امتیاز عقب افتادیم اما چون با هدف برد به مصاف مالزی رفته بودیم توانستیم برنده این دیدار شویم.

وی افزود: بازی دوم را در شرایطی برگزار کردیم که بازیکنان نیوزلند بسیار آماده بودند و به اعتقاد من از تیم مالزی نیز قویتر ظاهر شدند. در نهایت این این بازی را هم بردیم.

بازیکن لیبروی تیم ملی والیبال بانوان زیر 23 سال کشورمان ادامه داد: از قبل می دانستیم بازی سوم ما برابرویتنام بازی سختی خواهد بود اما با این وجود از پیش بازنده وارد زمین نشدیم. روحیه تیم ما بسیار خوب بود و رقابت نزدیکی را با ویتنام داشتیم. شاید خود ویتنامی ها نیز باور نداشتند که به این شکل برابر آنها بازی کنیم اما به رغم تلاشی که از خودمان نشان دادیم دراین بازی شکست خوردیم. به هرحال تجربه بازیکنان ویتنام خیلی بالاست و برای حضور در چنین مسابقاتی ماه ها تمرین کرده اند.

هاله متقیان یادآورشد: تیم ایران برای حضوردرمسابقات قهرمانی زیر 23 سال آسیا شاید یک ماه تمرین مفید داشت. البته اردوی اسلوونی خیلی به ما کمک کرد تا تیم به هماهنگی لازم برسد اما نمی توان انتظار داشت با یک ماه تمرین تیمی همچون ویتنام و ژاپن را شکست داد. من به شخصه آخرین رویداد بین المللی که تجربه کردم مسابقات قهرمانی زیر23 سال آسیا در فیلیپین بود که دو سال قبل برگزار شد. پس از آن در رقابت دیگری حضور نداشتم.

وی تصریح کرد: تفاوت عمده دیگری که بین تیم ما و تیم های قدرتمند وجود دارد بحث روحی و روانی است.تا لحظه آخر بازی با نشاط و روحیه مسابقه می دهند و این حاصل حضور مداوم و پرتعداد آن ها دراردوها و مسابقات مختلف است.

 

تگ ها


اخبار روز والیبال